podróż dookoła świata trasa

podróż dookoła świata w pojedynkę - trasa

Trudno jest streścić sześć miesięczną podróż dookoła świata w jednym wpisie. Z tego względu poniższy artykuł zawiera dużo linków, odsyłających Cię do szczegółów. podróż dookoła świata trasa

>>Jeśli szukasz inspiracji albo wahasz się czy wyruszyć w samotną podróży bądź podróż dookoła świata to przyda Ci się moja książka :) Książka nosi tytuł "Dziewięć marzeń" i tutaj więcej o niej przeczytasz. <<

Byłam świadoma, że mogę nie doczekać momentu w którym będę gotowa w 100% na to, na co się piszę. Ale jak mądrze powiedziała CEO yahoo, "zawsze robię coś na co do końca nie jest gotowa. Myślę, że tak się dorasta.” Zgadzam się z tą Panią i za jej przykładem poszłam.  Potrzeba mi było tylko wystarczająco odwagi żeby zrobić pierwszy krok i podjąć decyzję o przerwie w życiorysie, czyli gap year.

W momencie gdy klamka zapadła, kolejnym krokiem było kupno biletu lotniczego. Nie wiem, czy gdyby nie promocja lotu na Filipiny o której dowiedziałam się siedząc w pracy za biurkiem, to wyruszyłabym w tą podróż. Myślę, że można to nazwać przeznaczeniem, nie ma przypadków.

Trzy miesiące później siedziałam już w samolocie...

z biletami lotniczym w jedną stronę na Filipiny, do Indonezji i Australii. Pozostałe bilety lotnicze kupiłam podczas podróży. Jeszcze wtedy nie wiedziałam, że będzie to podróż dookoła świata w pojedynkę. Ale szczerze przyznam, że miałam cichą nadzieję, że tak się właśnie stanie. Czynnikami, które decydowały o kierunku mojej podróży były bezpieczeństwo, pogoda oraz cena biletu. O szczegółach kupowania biletów lotniczych możesz przeczytać Jak szukać tanich lotów?

Inne wpisy dotyczące przygotowań do podróży: Jak spakować się w bagaż podręczny w długą podróż?  Co załatwić przed podróżą?

"Przychodzi taki moment w życiu, w którym musimy przestać analizować przeszłość, planować przyszłość. Przestać zastanawiać się co naprawdę czujemy i przestać decydować rozumem co chce czuć serce. Czasem trzeba po prostu powiedzieć sobie „niech się dzieje co chce” i polecieć w nieznane…"

 

Podróż dookoła świata trasa

podroz dookola swiata trasa

Warszawa -> Węgry -> Zjednoczone Emiraty Arabskie -> Filipiny -> Indonezja -> Australia -> Hawaje -> Kalifornia -> Nowy Jork -> Norwegia (przesiadka) -> Warszawa

Przed wyjazdem, rozmyślałam o tym jak chciałabym aby ta podróż wyglądała? Wiedziałam, że moim celem nie jest odwiedzenie wszystkich pięknych zakątków świata. Zaliczenie wszystkich atrakcji turystycznych i odhaczenie tych miejsc, jako zdobyte.

Marzyła mi się podróż bez pośpiechu, w moim własnym tempie. Pragnęłam poświęcić czas na poznanie ludzi, spędzenie z nimi czasu aby chociaż trochę zrozumieć ich kulturę. Interesowało mnie codzienne życie, a także rozkoszowanie się nieznanymi do tej pory smakami kuchni danego kraju. W związku z tym, w każdym odwiedzonym kraju starałam się spędzić minimum miesiąc. Poniżej lista miast oraz wysp, które zwiedziłam podczas podróży dookoła świata wraz z linkami do artykułów o nich.

książka na prezent

Podróż dookoła świata trasa

Węgry -> > Budapeszt

Zjednoczone Emiraty Arabskie -> Dubaj, Abu Dhabi -> Przeczytaj wpis o życiu i pracy w Dubaju, a także obejrzyj filmik z tej części podróży.

Filipiny -> Manila, Dumaguete, Siquijor, Bohol, Cebu, Kalibo, Boracay, -> Przeczytaj o cenach na Filipinach, o tym co zjesz na Filipinach, wyspie Siquijor oraz o moich wrażeniach po miesiącu życia w tym kraju. A w tym miejscu znajdziesz  filmiki z podróży po Filipinach.

Indonezja -> Bali, Gili Islands, Dżakarta,  -> Happiness according to the Balinese i filmiki z Indonezji

Australia -> Sydney, Melbourne, Adelaide, Alice Springs, Uluru, Great Ocean Road -> wpis o przytuleniu koali + zdjęcia, życiu w Australii oraz faktach o Sydney, o których nie przeczytasz w przewodniku

Pierwsze sto dni moje podróży podsumowałam będąc w Australii. Myślę, że zainteresuje Cię wpis o niezwykłych przygodach z tej części podróży.

Hawaje -> Big Island, Island of Hawai’i

O tym, dlaczego nie zdecydowałam się na zakup biletu dookoła świata, tylko każdy z osobna kupiłam sama, przeczytasz już niebawem TUTAJ. We wpisie pod linkiem znajdziesz również ceny poszczególnych biletów.

Więcej o: podróży dookoła świata w pojedynkę przeczytasz tutaj

 

Gigabajty wspomnień z mojej podróży dookoła świata zebrane w krótki filmik

 


Każdy komentarz pod wpisem i like na fanpage'u jest dla mnie sygnałem, że to co robię i o czym piszę podoba Ci się. To dla mnie świetna wiadomość i duża mobilizacja do tego aby robić to dalej!

Z góry bardzo dziękuję za każdą aktywność!

Podoba Ci się ten wpis?

Polub fanpage na facebookukonto na instagramieA jeśli wolisz filmiki to zapraszam na mój profil na YouTube. Na YouTubie jest już również moje wystąpienie na TEDx, podczas opowiadam o podróży dookoła świata i odpowiadam na pytanie jak się spełnia marzenia?

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
Drukuj

Jestem Mentorką Marzycieli. Pomagam osobom zmęczonym swoją pracą odkryć co tak naprawdę chcą robić w życiu, aby mogli poczuć sens i radość z tego co robią <3 Zrezygnowałam z pracy w korporacji, aby szukać własnej drogi. Wyruszyłam w podróż dookoła świata w pojedynkę, która zmieniła moje podejście do pracy i życia. 

Swoją historię opowiedziałam m.in. na konferencji TEDx i książce „Dziewięć marzeń”. Prowadzę autorskie warsztaty rozwojowe „Podróż do siebie” oraz sesje indywidualne online.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wpisy