martina zawadzka tedx

O mnie

 

Jestem autorką książki „Dziewięć marzeń, jak odnalazłam siebie w podróży dookoła świata ” oraz bloga lovelajf.pl

Pasjonatką życia i podróży po Azji, Ameryce i Europie. Przemierzam Polskę opowiadając o tym co widziałam, czego się nauczyłam i doświadczyłam.

Jestem też certyfikowanym coachem, ale nie lubię tak o sobie mówić. Łączę doświadczenie z podróży z rozwojem osobistym i duchowym. Poprzez warsztaty dla kobiet i sesje 1:1 wspieram autorskim programem lepiej poznać samego siebie, uwierzyć we własne możliwości i żyć zgodnie ze swoim powołaniem.

Martina Zawadzka-Gawrońska sesje coaching

Moja historia

Wszystko zaczęło się od podróży dookoła świata, w którą wyruszyłam w pojedynkę. Wcześniej przez 10 lat pracowałam w korporacji, na różnych stanowiskach. W końcu zrealizowałam swój cel i zostałam managerem.

 „nie zawsze to czego chcemy, jest tym, czego potrzebujemy”

– ten cytat dobrze opisuje, co się stało dalej. Zrealizowałam cel, ale już po paru miesiącach wiedziałam, że to nie to. Czułam, że coś jest nie tak. Pokazywało mi to moje ciało, mój organizm, który często chorował, łzy, które leciały po policzkach gdy jechałam do pracy i myśli, że jak to się stało, że czuję się jakbym nie była w tym miejscu, co powinnam.

Byłam zagubiona. Zaczęłam interesować się rozwojem osobistym i duchowym. W teorii wszystko miało sens, w praktyce musiałam przekonać się o tym sama. 

Zrezygnowałam z pracy na rok (gap year) i kupiłam bilet w jedną stronę na koniec świata.

Marzyłam o podróżach, w których się nie spieszę, nie odhaczam miejsc do zobaczenia a doświadczam i się uczę. Przerażało mnie to marzenie, ale gdzieś w środku bardzo chciałam to zrobić. To było coś nowego i niespotykanego dla osoby tak poukładanej i rozsądnej jak ja. Najtrudniejsze było jednak ułożenie sobie w głowie, że taka zmiana jest w ogóle możliwa – wiara, że jestem w stanie zmienić swoją dotychczasową drogę i… podążyć za tym co dyktuje mi serce.

Moja podróż dookoła świata w pojedynkę to ponad 130 000 kilometrów przez Azję, Australię i Amerykę. Czymś czego się nie spodziewałam w tej podróży było wejście na drogę poznania siebie. Historię mojej podróży w pojedynkę i przemiany opisałam w książce „Dziewięć marzeń”. Swoją historię opowiedziałam również na konferencji TEDx (nagranie jest dostępne na YouTubie).

Ta podróż zmieniła wszystko, a przede wszystkim mnie. Na Bali uczyłam się medytacji i jogi a osoby, które stanęły na mojej drodze w Australii  uświadomiły mi jak naturalnie potrafię wspierać innych. Weszłam na drogę poznania siebie, prawdziwej siebie. Już nie było odwrotu, wszystko się zmieniło. A raczej nie wszystko, a ja się zmieniłam. Nauczyłam się mi.in. podejmować decyzje sercem i rozumem, a także wyznaczać cele, których chce i potrzebuje. To ważna zmiana.

Po powrocie skończyłam studia coachingu. Chciałam w ten sposób uzupełnić wiedzę, którą nabyłam z książek i ludzi zajmujących się rozwojem osobistym w Australii. Czas od podróży mijał, a ja żyłam kolejnymi marzeniami i namawiała do ich realizacji innych. Te doświadczenia, nauki życiowe, wejście na drogę poznania siebie a także osoby, które stanęły na mojej drodze – to wszystko doprowadziło mnie do odkrycia tego co chce robić w życiu. Niewiarygodne, że ta wiedza cały czas była we mnie! Towarzyszyła mi w całej drodze, a ja nie potrafiłam jej wydobyć. 

Moja historia zaprowadziła mnie do tego, aby pomagać innym. Wspierać ich na drodze odnalezienia tego, co chcą w życiu robić. Co przynosi im radość, pieniądze i spełnienie. 

Książki

To pozycja obowiązkowa dla fanów gatunku „Jedź, módl się, kochaj” Elizabeth Gilbert.

Autorka, czyli ja opisuje historię, która wydarzyła się naprawdę.  Po wielu latach pracy w korporacji przestałam widzieć sens w codzienności swojego życia. Porzuciłam pracę managera w jednej z warszawskich korporacji, sprzedałam dobytek i postawiłam na marzenia. Tak rozpoczyna podróż dookoła świata w pojedynkę, w którą wyruszyłam tylko z plecakiem wielkości bagażu podręcznego. 

To podróż pełna humoru i fantastycznych przygód. Historia o przyjaźni, miłości i poszukiwaniu siebie z egzotyką m.in. Bali, Filipin, Australii, Hawajów w tle.

Jak znaleźć pasję? E-book

To przewodnik, który z poczuciem humoru i lekko poprowadzi Cię przez najkrótszą z dróg do Twojej pasji.

Dowiesz się, gdzie i jak szukać pasji, żeby ją znaleźć. Jak unikać pułapek, które tylko czekają, żeby rozproszyć Twoją uwagę na tej drodze.

Książka poprowadzi Cię za rękę do tego, za czym tęsknisz i spędzania czasu tak jak tego pragniesz. 

jak znaleźć pasje ebook

Poradnik "Jak wyznaczać sobie cele i je realizować"

Książka krok po kroku przeprowadza przez proces wyznaczenie celu/ celów i przygotuje do ich realizacji. Co prawda, nie wstanie za czytelnika z kanapy i nie spełni Jego marzeń. Będzie natomiast dużym wsparciem na drodze ku ich realizacji. Oprócz praktycznych informacji książka zawiera również zestaw ćwiczeń, który ułatwi i uprzyjemni cały proces.

Obecnie niedostępny.

ebook o wyznaczaniu celów

Spotkania autorskie, szkolenia, warsztaty

lovelajf netia off camera
dziewięć marzeń południk zero
lovelajf Południk Zero
plakat Rembertów Martina Zawadzka

Aktualna oferta:

Spotkania autorskie

Szkolenia, warsztaty

Podczas spotkania opowiadam historię zmiany swojego życia porzucenia pracy w korporacji i podążanie za marzeniami, czyli wyruszenie w podróż dookoła świata w pojedynkę w pojedynkę.

Pokazuję zdjęcia oraz video z egzotycznych miejsc – m.in. Filipin, Indonezji, Hawajów, Kalifornii oraz Nowego Jorku. Nie opowiadam sucho o tych krajach a wspominam wyłącznie o „smaczkach” z podróży. Staram się być w interakcji z publicznością, a także dostarczyć w prezentacji ładunek emocjonalny.

Uczestników zazwyczaj interesują wątpliwości towarzyszące przed podróżą solo, pakowanie plecaka w kilkumiesięczną podróż – co również zawieram w prezentacji.

 Zabawna, a zarazem wzruszająca historia drogi do marzeń, z podróżniczym tłem. Wulkan inspiracji i motywacji do działania.

Mówię również o blogowaniu w podróży, bo dzięki nim tak naprawdę zaczęła się moja przygoda w internecie.

Warsztaty są skierowane dla uczniów szkół  oraz osób dorosłych. Czas trwania dopieramy w zależności do potrzeb – 45min., 3h lub całodzienne. Tematy warsztatów:

  • ” Twój życiowy kompas”. Podczas warsztatów uczestnicy poznają swoje wartości, które

    podczas podróży życia, zawirowań, sztormów wskażą  zawsze dobrą drogę do domu, do nas samych, do tego co jest dla nas ważne.

  • „Jestem wartościowy” – Warsztaty podczas których skupimy się na mocnych stronach uczestników. Docenimy samych siebie i uwierzymy we własne możliwości!
  • Mapa marzeń – przyjemny kreatywny i plastyczny warsztat o marzeniach dla osób w każdym wieku.
  • „Podróż do siebie” skierowany głównie do warsztat dla kobiet, o tym jak żyć zgodnie z samą sobą. Warsztat jednodniowy bądź weekendowy.

Referencje, opinie uczestników

Serdecznie dziękujemy za cudne spotkanie. Rozmawiałam z uczestnikami po spotkaniu. Byli zachwyceni, nawet ci najmłodsi.  Pięknie i ciekawie  poprowadzone zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Emanowała z Pani radość z tego co robi, a to najważniejsze żeby być szczęśliwą. 

Grażyna Błaszkiewicz, Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. dr Juliana Gerpe w Łabiszyn

Martinę gościliśmy w naszej bibliotece podczas deszczowej i zimnej Nocy Bibliotek. Dzięki niej przenieśliśmy się jednak w słoneczne i egzotyczne miejsca, co chyba większości naszych czytelników było w tym dniu bardzo potrzebne:) Spotkanie było bardzo motywujące – bo przecież warto spełniać marzenia i w żadnym wypadku nie należy się tego bać!

Sylwia Wróbel, Dyrektor GBP w Lipowej

…Twoje dzisiejsza prezentacja wypadła bardzo dobrze! Naprawdę mnie zmotywowałaś do dążenia do swojego celu i spełnienie mojego marzenia jakim jest zdobycie rozgłosu na polskiej scenie cosplayowej… 

Czarek, 16l

… Cudowna opowieść o marzeniach i podróży dokoła świata! Piękny przykład zmiany i realizacji swoich marzeń w rytmie słów: „do niczego nie zmuszam, tylko pokazuję”. Jesteś inspiracją i potwierdzeniem, że można! 

Małgorzata, 42l

 

…byłam wczoraj na Twoi wystąpieniu i szczerze mówiąc Twoja prezentacja zrobiła na mnie wielkie wrażenie. Aż się rozryczałam gdy wracałam do domu, bo pomyślałam, że naprawdę wszystko jest możliwe…

Natalia,  26l

 

Media

pytanie na śniadanie Martina Zawadzka

Nagranie z rozmowy w Pytaniu na śniadanie jest dostępne tutaj.

lovelajf w jedynce polskiego radia
lovelajf tedx
media martina

Kontakt

Scroll to Top