książka na prezent

Książki pod choinkę – dla każdego coś fajnego!

Aż 22% Polaków kupuje bliskim pod choinkę książki – takie pozytywne dla stanu polskiego czytelnictwa wyniki podaje raport Mobile Instytute „Od serca czy z głowy. Jak Polacy obdarowują się na święta” wykonany na zlecenie Allegro. Książka to prezent idealny – dobrze dobrany spodoba się każdemu, nie przeterminuje się i nie sprawia kłopotu. A zatem: kupujmy książki!

Książki można podarować każdemu. Sekret tkwi w tym, by dopasować ją do obdarowanego - bo kto powiedział, że książka w prezencie to tylko klasyka w stylu Dostojewskiego lub album geograficzny? Książka ma sprawiać radość, a jej ambicją jest bycie czytaną, a nie ozdabianie półki, by dumnie pokazywać przybyłym gościom, że właściciel należy do grona intelektualistów. Jeśli więc wiesz, że babcię ucieszy nowa książka z przepisami, kuzyna ulubiony komiks, a tatę poradnik o modelach - kupuj śmiało! Jeśli potrzebujesz podpowiedzi, przygotowaliśmy dla ciebie ściągawkę z gorącymi nowościami z księgarni.

Dla podróżniczki i podróżnika

Chciałbym polecić Ci swoją książkę o podróży dookoła świata w pojedynkę, a tak na prawdę o drodze do poznania samej siebie i odnalezienia prawdziwej miłości. Więcej o książce przeczytasz tutaj: https://lovelajf.pl/sklep/ksiazka-dziewiec-marzen/

 

Dla fana mocnych wrażeń

Czy można podarować książkę o świętach i morderstwie jednocześnie? Oczywiście! Idealną pozycją będzie klasyka brytyjskiego kryminału, „Morderstwo na święta” Francisa Duncana. W dzień Bożego Narodzenia domownicy i zaproszeni goście znajdują pod choinką zwłoki ubrane w kostium Świętego Mikołaja – a dalej jest jeszcze ciekawiej...

Oczywiście każdy miłośnik kryminałów na pewno ucieszy się też z pakietu książek polskiej królowej kryminałów, Katarzyny Bondy lub nieustępującego jej Remigiusza Mróza i jego trylogii „W kręgu władzy”, gdzie poza dwiema już znanymi pozycjami z gatunku political fiction („Wotum nieufności” i „Większość bezwzględna” z 2017) znajdziemy nowość: „Władza absolutna”. Bo przecież książek nigdy dosyć, a kryminały nie pozwalają zasnąć nie tylko dlatego, że ich opowieści są takie realistyczne.

Dla emocjonalnej duszy

Osoba, której chcesz zrobić prezent, to kobieta kochająca chwytające za serce powieści lub szukająca w książkach przede wszystkim emocji? Na pewno nie zawiedzie się, gdy pod choinką znajdzie najnowszą pozycję Jodi Picoult, „Iskra światła”. Pisarka to autorka słynnej książki „Bez mojej zgody”, przeniesionej na ekran w 2009 roku z rewelacyjną Cameron Diaz w roli matki targanej między miłością a zdrowym rozsądkiem. Tym razem Picoult stawia pytanie o definicję dobrego rodzicielstwa i konfrontuje prawa nienarodzonych z prawami matki.

Na polskim podwórku znajdziemy z kolei niezastąpioną Małgorzatę Michalak, której nowa Trylogia Mazurska („Gwiazdka z nieba”, Promyk słońca” i „Kropka nadziei”) bije rekordy popularności. Wszystkie pozycje w dobrej cenie możecie znaleźć tutaj: https://allegro.pl/kategoria/ksiazki-i-komiksy.

Dla miłośnika zwierząt

Osoby, które dzielą swoje mieszkanie z czworonogiem i traktują go jak członka rodziny będą zachwycone nową pozycją Szymona Hołowni „Boskie zwierzęta”. Dziennikarz i zdeklarowany chrześcijanin przekonuje w niej, że biblijna wizja świata to ziemia oddana ludziom przez Boga pod opiekę, a nie do maksymalnej eksploatacji. Idąc myślą za św. Franciszkiem, Hołownia nawołuje do refleksji nad eksploatacją zwierząt, zmniejszenia konsumpcji mięsa i ostrzega przed degradacją środowiska. Książka mądra i potrzebna, pełna wyważonych opinii, idealna także dla każdego wierzącego człowieka.

Dla pasjonata historii

Pasjonaci historii Polski na pewno docenią najnowszą pozycję w księgarniach: „Władcy Polski. Historia na nowo opowiedziana” Beaty Maciejewskiej i Mirosława Maciorowskiego. Napisana w formie wywiadów z wybitnymi polskimi historykami pokazuje bardziej ludzkie oblicze ludzi, którym dane było rządzić Polską. I choć książka liczy prawie 1300 stron, trudno się oderwać i odmówić sobie rozpoczęcia kolejnego rozdziału.

Niezwykłą pozycją będzie również spisana biografia Lalego Sokołowa – człowieka, który tatuował więźniów w Auschwitz. Choć o obozach koncentracyjnych powstało już mnóstwo pozycji, to „Tatuażysta z Auschwitz” Heather Morris to książka niezwykła. Oglądamy w niej niezwykły hart ducha i dowiadujemy się o miłości, która wykluła się w najbardziej nieludzkich warunkach i przetrwała aż do śmierci.

Dla nastolatki kochającej YouTube

Jeśli myślisz, że nastolatka wychowana na tutorialach makijażowych nawet nie spojrzy na podarowane książki, to znaczy, że nie znasz pozycji Ewy Grzelakowskiej-Kostoglu, znanej w sieci jako Red Lipstic Monster. Ta pierwsza polska vlogerka urodowa, która osiągnęła milion subskrypcji jest autorką poradnika „Red Lipstick Monster. Tajniki makijażu”. Książka w przystępny sposób uczy zasad makijażowych od podstaw, prezentując jednocześnie produkty potrzebne do ich wykonania. A jeśli dziewczyna określa się mianem „włosomaniaczki”, to zamiast googlować czy jest to jakiś rodzaj jednostki chorobowej zdecyduj się na pozycję Anny Kołomycew, czyli blogerki Anwen, pod tytułem „Jak dbać o włosy”.

warsztaty dla kobiet

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
Drukuj

Jestem Mentorką Marzycieli. Pomagam osobom zmęczonym swoją pracą odkryć co tak naprawdę chcą robić w życiu, aby mogli poczuć sens i radość z tego co robią <3 Zrezygnowałam z pracy w korporacji, aby szukać własnej drogi. Wyruszyłam w podróż dookoła świata w pojedynkę, która zmieniła moje podejście do pracy i życia. 

Swoją historię opowiedziałam m.in. na konferencji TEDx i książce „Dziewięć marzeń”. Prowadzę autorskie warsztaty rozwojowe „Podróż do siebie” oraz sesje indywidualne online.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wpisy