lekka książka na wakacje mn

Książka na wakacje

Podobno prawie połowa z nas pakuje do walizki książkę/kindle szykując się na wakacje. Część osób, chce w ten sposób nadrobić zaległości książkowe, część przeczytać coś wartościowego, co ich w jakiś sposób rozwinie, zainspiruje. Reszta liczy na relaks z lekką i przyjemną lekturą. W jakiej grupie jesteście? Poniżej lista ponad 15 książek z różnych gatunków, które warto zabrać ze sobą na wakacje. Wierzę, że wybierzecie coś dla siebie.

Aha, jeszcze jedno zanim zaczniemy. Ze względu na to, że ostatnio moją biblioteczkę zajmują w większości biznesowe tytuły, to poprosiłam o pomoc w wyborze książki na wakacje czytelników mojego bloga (dziękuję za odpowiedzi na instagramie!) . Na końcu znajdziecie również rekomendacje jednej z grup na facebooku. 

Moje propozycje

 • Być może nie wypada polecać własnej książki na wakacje, ale to właśnie w wakacyjnej scenerii najczęściej pokazujecie mi, że ją czytacie.  Książka "Dziewięć marzeń" to historia podróży dookoła świata w pojedynkę, która wydarzyła się naprawdę. To nie do końca podróżnicza pozycja, bo podróż stała się tłem rozwoju osobistego, duchowego i wejścia na drogę poszukiwaniu siebie, miłości i tego co w życiu ważne. Lekka, zabawna i dająca do myślenia. Więcej możecie przeczytać o niej tutaj: Książka "Dziewięć marzeń"
 • Książka "Sukces"  - Co z perspektywy czasu zmieniłaby osoba bezdomna w swoim życiu? Jakie rady na przyszłość mają ludzie bogaci? Książka jest zbiorem kilkudziesięciu rozmów z inspirującymi i wartościowymi ludźmi od bezdomnych po milionerów, niby na ten sam temat, a każda o czym innym. Jedna mówi o sposobie podróżowania dookoła świata bez konieczności posiadania dużych pieniędzy, kolejna o założeniu firmy i inwestycjach generujących spore zyski, a jeszcze inna opowiada o sposobie na znalezienie w życiu pasji i realizowaniu się w niej. Są też rady i przestrogi dotyczące rzeczy, których nie powinniśmy robić. Rozmowy uzmysławiają m.in. jak osiągać sukcesy sportowe, realizować się podążając za marzeniami, założyć szczęśliwą rodzinę, prowadzić biznes na międzynarodową skalę, znaleźć idealnego męża, jak inwestować pieniądze i stać się milionerem. Daje do myślenia!

Lekka i przyjemna książka na wakacje - Wasze propozycje

- Pełna humoru, lekka i przyjemna pozycja od blogerki Janiny Bąk "Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla?". Niby to książka o statystyce, ale jestem w stanie się założyć, że takiej jeszcze nie czytaliście. Autorka wykorzystuje statystykę do przedstawienia matematycznego wzoru na miłość albo żeby sprawdzić czy masło przedłuża życie? 

- "Wyobraź sobie że znajdujesz czyjś smartfon do którego masz dostęp. Co z nim robisz? Sprawdzasz zdjęcia, maile, wiadomości, kalendarz? Dziś tak wiele informacji przechowujemy w swoich telefonach, że bardzo łatwo odkryć nasze tajemnice. Stwierdzenie pokaż mi swój  telefon, a powiem ci kim jesteś sprawdzi się w 100%."  Tak rozpoczyna się historia w książce, którą czytelniczka bloga Paulina Miśkiewicz poleca przeczytać w wakacje - Guillaume Musso „Telefon od anioła”.

Przypadkowa zamiana telefonów kobiety i mężczyzny na lotnisku w Nowym Jorku, których przypadkowo losy łączą się. W tym momencie mamy wrażenie, że dojdzie do standardowego romansu. Jednak to nie romans. Książka pokazuje, że nic nie dzieje się przypadkiem, a losy ludzi pozornie obcych i mieszkających od siebie setki kilometrów mogą się połączy w jedną całość.

Dobra książka na wakacje

- "Sztuka sięgania gwiazd" Parenti Chiara to opowieść o przezwyciężeniu strachu. Powieść, która może być również inspirującym poradnikiem. Bohaterka mimo, że przez całe życie trzyma się wszystkiego co pewne i bezpieczne. Postanawia zrobić listę stu rzeczy, których najbardziej się boi, ale których od zawsze pragnie. O życiu z uśmiechem ustach i otwartym sercem.

- Ostatnio pożyczyłam mojej mamie książkę "Becoming" Michell Obama. Autobiografia Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych, która jest obowiązkową pozycja do przeczytania. Opisuje doświadczenie życiowe, które ją ukształtowały, początki miłości i codzienności życia żony Prezydenta.  To moc inspiracji, którą przeczytałam w jeden weekend. Mojej mamie zazwyczaj czytającej wyłącznie powieści również przypadła do gustu.

Książka na wakacje

- "Jestem kobietą" Karoliny Szaciłło - Tym tytułem zainteresowałam się, bo tematyka jest zbliżona do mojej książki. Z opisu dowiedziałam się, że bez malowania świata i bohaterki na różowo ma opisywać prawdziwą historię autorki do samej siebie. 

Poszukiwanie siebie, swojej drogi do szczęścia - czy jest coś ważniejszego? Bez tego trudno w życiu iść naprzód. Kim jestem? - to pytanie zadawała sobie autorka w wielu zakątkach świata. Od Egiptu przez Indię, po swój dom w Polsce. Zabiera nas w tę podróż i opowiada o przyjemnościach, w których szukała swojej drogi - drogi do wolności. Alkohol, papierosy, narkotyki, krótkie miłości i poranne kacy moralne. 

Wszystkie swoje upadki opowiada szczerze i wyciąga, albo właśnie wcale nie wyciąga z nich wniosków. Któż z nas jest idealny? Myślę, że dużo osób, może znaleźć kawałki siebie w tej historii, przez to lepiej zrozumieć nietrafne decyzje bohaterki. 

Oprócz własnej historii, autorka dzieli się również ćwiczeniami, zadaniami, które jej pomogły i które czytelnik może wykonać. Techniki te mają zabrać czytelnika w podróż do samego siebie. Wśród nich są m.in. metody relaksacyjne i sposoby na budowanie poczuci własnej wartości. Polecam wszystkim poszukującym siebie, jak i tym, którzy lubią czytać o prawdziwych losach bohaterów.

Jaką książkę zabrać na wakacje?

To pytanie zadałam w grupie na facebooku "Książki, które warto przeczytać". Pod postem zalały mnie komentarze z rekomendacjami. Podzielę się z Wami choć częścią tytułów:

 • "Wszystkie kwiaty Alice" Holly Ringland
 • "Historyk" Elizabeth Kostova
 • "Fikcja autorki" Sylwia Bies
 • "Współlokatorzy" Beth O'Leary
 • seria "Kwiat paproci" Katarzyny Bereniki Miszczuk
 • "Żmijowisko"  Wojciecha Chmielarza
 • Światło, które utraciliśmy - Jill Santopolo
 • Seria Camilli Läckberg o Fjällbace
 • Dory Rosłonskiej "Przebudzenie Lisicy" i "Emma wchodzi do lasu".
 • "Wielką samotność" i "Słowik" Kristin Hanna

Sami przyznacie, że jest w czym wybierać i nie łatwo podjąć decyzję, którą książkę zabrać ze sobą.  Mam nadzieję, że każdy z Was znajdzie coś dla siebie. Napiszcie w komentarzu, jaką książkę Wy chcecie przeczytać w te wakacje?

warsztaty dla kobiet baner

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
Drukuj

Jestem Mentorką Marzycieli. Pomagam osobom zmęczonym swoją pracą odkryć co tak naprawdę chcą robić w życiu, aby mogli poczuć sens i radość z tego co robią <3 Zrezygnowałam z pracy w korporacji, aby szukać własnej drogi. Wyruszyłam w podróż dookoła świata w pojedynkę, która zmieniła moje podejście do pracy i życia. 

Swoją historię opowiedziałam m.in. na konferencji TEDx i książce „Dziewięć marzeń”. Prowadzę autorskie warsztaty rozwojowe „Podróż do siebie” oraz sesje indywidualne online.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wpisy