książka na prezent

Książka na prezent dla przyjaciółki, mamy, męża, faceta... dla każdego!

Zebrałam 10 najlepszych książek, które przeczytałam w 2017 roku. Polecam je do przeczytania Wam i obdarowania nimi Waszym bliskim, na przykład w postaci prezentu na świętaKsiążka na prezent dla przyjaciółki, mamy, męża, faceta … bez względu na okazję. Książka jest zawsze dobrym prezentem. Dlaczego?

Will Smith powiedział kiedyś: „Kluczem do życia jest bieganie i czytanie. Kiedy biegasz jest taki mały człowieczek, który do Ciebie mówi: jestem zmęczony, zaraz wypluję swoje wnętrzności, jestem tak bardzo zmęczony, nie dam rady biec dalej. I masz ochotę się poddać. Kiedy nauczysz się pokonywać tego małego człowieczka, gdy biegasz, nauczysz się, jak się nie poddawać, gdy rzeczy w Twoim życiu staną się naprawdę trudne. Bieganie to pierwszy klucz do życia. Czytanie... gdzieś tam były miliony milionów, którzy żyli przed nami wszystkimi. Nie ma żadnego nowego problemu, który możesz mieć. Z rodzicami, ze szkołą, z chłopakiem, czymkolwiek innym…Nie istnieje problem, który możesz mieć a którego już ktoś wcześniej nie rozwiązał i nie napisał o tym książki. Więc – kluczem do życia jest bieganie i czytanie”.   

Nie wszystkie zawarte na liście książki zostały wydane w 2017 roku. Moim zdaniem są jednak ponadczasowe i warte uwagi. Sprawdziłam wszystkie są dostępne nadal w księgarniach internetowych.

  • Wyrzuć chemię z domu, Ewa Kozioł

Nie znałam wcześniej bloga Ewy, ale od przeczytania kilku pierwszych stron jej książki od razu wiedziałam, że warto obserwować ją również w internecie. Wyrzuć chemię z domu to świetna książka dla każdego kto jest zmęczony marketingowymi komunikatami z każdej strony, że potrzebujemy wszystkiego co najdroższe aby zadbać o swoją rodzinę i siebie. Ewa pokazuje, że wcale tak nie jest. Tłumaczy, że nie potrzebujemy tysiąca kremów, proszków oraz innych chemicznych, niezdrowych dla nas produktów. Co więcej, daje konkretne porady jak zdrowo i pięknie wyglądać przy wykorzystaniu naturalnych metod. Książka zawiera wiele sprawdzonych przepisów na naturalne kosmetyki, leki, środki czystości itp. Zainspirowana książką Ewy jestem na etapie produkcji własnego mydła w płynie oraz szamponu :)

Książka na prezent  dla faceta

  • Poradnik przetrwania w życiu, Bear Grylls 

Po przeczytaniu tej książki pomyślałam, że jest to idealna książka dla faceta. Po pierwsze jest napisana przez mężczyznę - żołnierza, podróżnika, alpinistę - bardzo konkretnym językiem o radzeniu sobie z przeciwnościami losu i osiąganiu swoich celów. Odwaga, wytrwałość, siła fizyczna i charakteru to słowa, które często przewijają się w opowieściach autora. Ulubione cytaty:[Tweet "Zrób pierwszy krok w wierze. Nie musisz widzieć całej drogi. Po prostu zrób pierwszy. To magia początku."][Tweet "By osiągnąć to czego pragniesz musisz być uparty i przegrać kilka razy w życiu"].

  • Książka dla Ciebie, Ewa Mukoid 

Ewa Mukoid napisała książkę, która zawiera bardzo dużo pytań, na które nie znajdziemy w niej uniwersalnych odpowiedzi. Autorka zachęca nas do odpowiedzi na te pytanie z jej pomocą i tym samym stania się współautorem książki o sobie samym, bo to przecież książka dla Ciebie. Jak sami widzicie to wyjątkowa i warta uwagi książka. Już na początku, autorka pisze, że książka powstała aby czytelnik pozbył się wymówek, że nie potrafi, brakuje mu motywacji czy siły do działania. Książka dla Ciebie otwiera oczy, poszerza perspektywę i inspiruje do wcięcia życia w swoje ręce. Można powiedzieć, że to książka idealna na prezent dla każdego, kto lubi odkrywać siebie bądź potrzebuje małego kopa aby wstać z kanapy ;)

  • Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem, Laura Vanderkam 

 Ta książka to konkret. Konkret wiedzy na temat rannego wstawania, kładzenia się wcześniej spać, porannych inspiracji i zarządzania swoim czasem. Jeśli ktoś z Waszych znajomych ma ambicje aby zaczynać swój dzień wcześniej to wiecie już co mu kupić na święta. [Tweet "Czas robi swoje. A Ty, człowieku?"]

  • Książka na prezent dla podróżnika 

 Znacie blog Busem przez świat?  Ich książki: Busem przez świat. Wyprawa Pierwsza, Ameryka za 8 dolarów, albo Australia za 8 dolarów to świetny prezent dla podróżnika bądź osoby, której marzą się dalekie wyprawy z niewielkim budżetem.  Zobaczcie sami, pod linkiem znajdziecie również piękne zdrapywalne mapy: Busem przez świat książki z mapą.

ksiazka na prezent dla podroznika


Książka na prezent dla przyjaciółki

 

  • Książka na prezent dla przyjaciółki 

Joanna Glogaza autorka bloga o slow life i slow fashion napisała dwie bardzo lubiane przeze mnie książki, pod tytułem Slow fashion. Modowa Rewolucja oraz Slow life. Zwolnij i zacznij żyć. Pierwsza z nich jest świetnym wyborem prezentowym dla koleżanki, która ma zdecydowanie za dużo ciuchów w szafie, a i tak przed każdym wyjściem twierdzi, że nie ma się w co ubrać. Druga zaś dla koleżanki, która jest wiecznie zabiegana i za każdym razem przekłada Wasze spotkanie, bo ciągle brak jej czasu. Jeśli w części tego opisu odnajdujesz siebie samą to może warto samej sobie sprawić taki prezent? Ja tak zrobiłam ;) Każda z powyższych propozycji  wprowadzi powiew świeżego spojrzenia na powyższe problemy i zaproponuje ciekawe rozwiązania. Ulubione cytaty: „Coraz częściej decyduje się obserwować z ciekawością, zamiast oceniać… na przykład własne emocje, za które wcześniej się biczowałam i które starałam się stłumić.” [Tweet "„ Wrogiem spełnionego życia jest przeświadczenie, że jeszcze będzie na to czas”."]

  • Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce. Katarzyna Kędzierska 

O tę książkę poprosiłam mikołaja w ubiegłym roku, przeczytałam i dlatego w tym śmiało mogę polecić ją Wam, jako prezent na święta. Dla kogo? Dla każdego, kto chce korzystać z życia świadomie i mieć poczucie większej wolności. Ulubione cytaty: "Moim symbolem dobrobytu jest czas, redukuję więc liczbę posiadanych przedmiotów, minimalizuję ilość potrzebnych pieniędzy i pracy przeznaczonej na ich zarabianie. Wynikiem tego równania jest wolność.” [Tweet "Minimalizm pozwala na odkrycie tego co ważne i potrzebne, ale też tego, co zepsute i zbędne."]

Książka na prezent 

 

  • Zmień myślenie, a zmienisz swoje życie, Brian Tracy 

To dobry pomysł na prezent dla kogoś zaczynającego swoją przygodę z tematyką rozwoju osobistego. To chyba bestseller o rozwoju osobistym, więc jest duża szansa, że osoby bardziej zaawansowane na pewno już ją czytały. Moje ulubione cytaty Briana Tracy z tej książki to: [Tweet "Uczucie, których nie podsycamy umierają."][Tweet "Wszystko co zostało stworzone na tym świecie, zaczęło się od myśli."][Tweet "To czego pragniesz ma swoją cenę, którą trzeba zapłacić.Cena płatna w całości i z góry."]

  • Jak przestać się martwić i zacząć żyć, Dale Carnegie 

Niech Was nie zmyli mały rozmiar tej książki. To naprawdę warta przeczytania książka o zamartwianiu się. Chyba każdy z nas doświadcza pogrążania swoich myśli w problemach i analizowaniu ich. Autor porównuje zamartwianie się do nałogu, na przykład palenia papierosów. Można powiedzieć, że ta książka ma właściwości uspokajające. Pełna jest przepisów na to jak pozbyć się lęków i trosk. Wybrane cytaty: „50% zmartwień znika jeśli podejmiesz jasną i ostateczną decyzję. Kolejne 40% likwiduje gdy tylko zaczynam wprowadzać ją w życie.”"] [Tweet "„Naucz się powierzać swoje problemy Bogu. Trzeba polegać na nim.”"][Tweet "„Niesłuszna krytyka to często ukryty komplement”"]

  • Kochaj, Regina Brett

Tę książkę polecam w ciemno! Jeszcze jej nie mam i nie czytałam. Czytałam natomiast dwie poprzednie książki  Bóg zawsze znajdzie Ci pracę i Jesteś cudem. O tych książkach można by książkę napisać :) Pierwszą z nich dostałam od koleżanki, jako prezent na święta i wywarła na mnie bardzo duże wrażenie. Można powiedzieć, że dzięki niej odważyłam się wyruszyć w podróż dookoła świata w pojedynkę. O szczegółach wspominałam już we wpisie: Książki motywacyjne. Przed podróżą podarowałam ją mojej mamie, aby zaufała sile wyższej i zaufała moim marzeniom. Jeśli planujecie jakiś odważny krok w bok w swoim życiu to polecam książkę jako prezent dla siebie, bądź Waszych rodziców. Działa lepiej niż melisa ;) [Tweet "Czas leczy niemal wszystkie rany – daj mu tylko czas."][Tweet "Czy za 5 lat będzie to miało jakieś znaczenie?"]

Na koniec mam dla Was NIESPODZIANKĘ!

Do wygrania książka  „Książka dla Ciebie” Ewy Mukoid.

Opiszcie w komentarzu swoją ulubioną książkę i napiszcie dlaczego może ona być idealnym prezentem dla kogoś. Zgłoszenie napisz poniżej, w komentarzach wpisu. Zabawa trwa do 31.12.2017 roku.

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
Google+
Drukuj

Jeśli zarezerwujesz lot, nocleg lub samochód za pomocą powyższych linków, to do mojej skarbonki wpadnie kilka groszy. Co prawda, nie są to kokosy, ale każdy grosz się liczy. Obiecuję, ze przeznaczę go na rozwój tego bloga i w żaden sposób nie wpłynie to na cenę Twojej rezerwacji.

Wspiera innych w samorozwoju i znalezieniu w sobie odwagi do spełniania marzeń. Autorka bloga lovelajf.pl i minimalistka z pasją do podróżowania. Ulubiony kierunek podróży to Azja. Zakochała się w niej podczas podróży dookoła świata, którą zrealizowała w pojedynkę. Kiedy nie podróżuje, dba o ogródek (na balkonie :)) i pije zieloną herbatę. Co chwila ma nowy pomysł i od razu chęć jego realizacji. Zaraża energią i wierzy, że wszystko co dajemy do nas wraca.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze wpisy

Zobacz co u mnie słychać

Copyright lovelajf.pl