jak wstawać rano grupa ranne ptaki

Jak wstawać rano? Dołącz do wyzwania rannego wstawania! Grupa Ranne Ptaki

Jak wstawać rano? Chciałbyś wstawać wcześniej i zaczynać swój dzień produktywnie? Ranne wstawanie i budzenie się pełnym energii, wyspanym, wypoczętym jest możliwe. Sprawdziliśmy wspólnie na grupie Ranne Ptaki! 

Od kilku miesięcy badam temat rannego wstawania. Jeśli czytasz mojego bloga, to zapewne pamiętasz, że jestem chronotypem sowy, czyli osobą, która wieczorem mam ochotę działać, a nie leżeć w łóżku i czekać na sen. Takich jak ja jest więcej. Połączyliśmy siły i razem w grupie Ranne Ptaki podjęliśmy wyzwanie przestawienia organizmu z nocnych marków, na ranne ptaki. Wspólne wnioski na temat rannego wstawania zawarłam w kilku wpisach, które powinny Ci pomóc jeśli dopiero zaczynasz przestawiać swój organizm na ranne wstawanie:

Grupa Ranne Ptaki powstała, aby motywować do wczesnego i fajnego zaczynania dnia. Większość członków grupy to osoby, które uwielbiają działać wieczorem bądź w nocy, czyli typowe sowy. Wspólnie, regularnie podejmujemy wyzwanie przestawnia się z „sowy”, na ranne ptaki  Członkowie grupy dzielą się doświadczeniem, wspierają i motywują.

Jeśli chcesz do nas dołączyć to śmiało -> Ranne Ptaki

 

Podobno aby wprowadzić nowy nawyk w nasze życie potrzebne jest 30 dni - sprawdzamy to na własnej skórze. 30 dni tyle właśnie trwają wyzwania rannego wstawania, które odbywają się cyklicznie. Najbliższe już w sierpniu 2018. Później w listopadzie, styczniu i kwietniu. 

Jak wstawać rano? Jak dołączyć do wyzwania rannego wstawania?

 

1)  Dołącz do grupy na facebooku "Ranne Ptaki - motywacja do rannego wstawania i fajnego rozpoczęcia dnia" To tu rozmawiamy o naszych sukcesach, wątpliwościach i analizować sytuację naszych postępów w rannym wstawaniu. Jeśli ominiesz ten punkt wydarzenie będzie dla Ciebie niewidoczne.

2)  Dołącz do wydarzenia na facebooku:  Wyzwanie rannego wstawania - edycja sierpień 2018. Kliknij "wezmę udział w wydarzeniu", w ten sposób facebook będzie Ci przypominał, że bierzesz udział w wydarzeniu i zobowiązałeś się rano wstawać. Jest skuteczniejszy niż kartka na lodówce z przypomnieniem :)

3) Pobierz i wydrukuj pomocny kalendarzPowieść go niedaleko łóżka, aby w okienkach codziennie notować, o której wstałeś, o której poszedłeś spać i jak się czułeś.

4) Teraz najważniejsze. Określ, o której chcesz codziennie rano wstawać, o której kłaść się spać, a także ile godzin snu potrzebuje Twój organizm super funkcjonował w ciągu dnia. Zapisz na wydrukowanej kartce.

A teraz najważniejsze nr 2 - MOTYWACJA.

5)  Odpowiedź sobie szczerze na pytanie, po co to robisz?  Po co chcesz rano wstawać? Co Ci to da, że zrobisz to, co zanotowałeś powyżej.

6) Wyzwanie trwa cały sierpień na grupie Ranne Ptaki. Codziennie rano osoba, która wstaje pierwsza publikuje na grupie post z przywitaniem. Reszta grupy w komentarzach pisze, o której wstała, a także o uczuciach i postępach związanych ze swoim rannym wstawaniem.

7) 31. sierpnia – PODSUMOWANIE I NAGRODA!

Jeśli wszyscy dotrzemy do końca wyzwania to zasłużyliśmy na nagrodę! BRAWO MY! :) Każdy osobno powinien wymyślić, co będzie jego nagrodą, jak przejdzie przez całe wyzwanie, np. wizyta u kosmetyczki? Masaż? Wyjazd na wakacje? Idealna poranna rutyna z kawą i gazetką? To tylko przykłady, które przychodzą mi do głowy. Ciekawa jestem Waszych.
Oprócz indywidualnych nagród, proponuję wspólne świętowanie! :) Umówmy się np. w Warszawie i wyjdźmy razem na ciacho i zieloną! Szczegóły do ustalenia.

POWODZENIA i do zobaczenia na grupie Ranne Ptaki :)

Martina 

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
Google+
Drukuj

Jeśli zarezerwujesz lot, nocleg lub samochód za pomocą powyższych linków, to do mojej skarbonki wpadnie kilka groszy. Co prawda, nie są to kokosy, ale każdy grosz się liczy. Obiecuję, ze przeznaczę go na rozwój tego bloga i w żaden sposób nie wpłynie to na cenę Twojej rezerwacji.

Wspiera innych w samorozwoju i znalezieniu w sobie odwagi do spełniania marzeń. Autorka bloga lovelajf.pl i minimalistka z pasją do podróżowania. Ulubiony kierunek podróży to Azja. Zakochała się w niej podczas podróży dookoła świata, którą zrealizowała w pojedynkę. Kiedy nie podróżuje, dba o ogródek (na balkonie :)) i pije zieloną herbatę. Co chwila ma nowy pomysł i od razu chęć jego realizacji. Zaraża energią i wierzy, że wszystko co dajemy do nas wraca.

7 thoughts on “Jak wstawać rano? Dołącz do wyzwania rannego wstawania! Grupa Ranne Ptaki”

  1. Na sama mysl o wczesnym wstawaniu przechodza mnie dreszcze,ale jak to mowia w kupie razniej 🙂

  2. Jak się ma dziecko, to nie trzeba grupy wsparcia 😉 ja wstaje rano już jakiś czas i dobrze mi z tym. Polecam każdemu 😉

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze wpisy

Zobacz co u mnie słychać

Copyright lovelajf.pl