jak wstawać rano grupa ranne ptaki

Jak wstawać rano? Dołącz do wyzwania rannego wstawania! Grupa Ranne Ptaki

Jak wstawać rano? Chciałbyś wstawać wcześniej i zaczynać swój dzień produktywnie? Ranne wstawanie i budzenie się pełnym energii, wyspanym, wypoczętym jest możliwe. Sprawdziliśmy wspólnie na grupie Ranne Ptaki!

Od kilku miesięcy badam temat rannego wstawania. Jeśli czytasz mojego bloga, to zapewne pamiętasz, że jestem chronotypem sowy, czyli osobą, która wieczorem mam ochotę działać, a nie leżeć w łóżku i czekać na sen. Takich jak ja jest więcej. Połączyliśmy siły i razem w grupie Ranne Ptaki podjęliśmy wyzwanie przestawienia organizmu z nocnych marków, na ranne ptaki. Wspólne wnioski na temat rannego wstawania zawarłam w kilku wpisach, które powinny Ci pomóc jeśli dopiero zaczynasz przestawiać swój organizm na ranne wstawanie:

Grupa Ranne Ptaki powstała, aby motywować do wczesnego i fajnego zaczynania dnia. Większość członków grupy to osoby, które uwielbiają działać wieczorem bądź w nocy, czyli typowe sowy. Wspólnie, regularnie podejmujemy wyzwanie przestawnia się z „sowy”, na ranne ptaki  Członkowie grupy dzielą się doświadczeniem, wspierają i motywują.

Jeśli chcesz do nas dołączyć to śmiało -> Ranne Ptaki

 

Podobno aby wprowadzić nowy nawyk w nasze życie potrzebne jest 30 dni - sprawdzamy to na własnej skórze. 30 dni tyle właśnie trwają wyzwania rannego wstawania, które odbywają się cyklicznie. Najbliższy termin wyzwania możesz sprawdzić na grupie. Przeważnie organizujemy wyzwanie w styczniu kwietniu, sierpniu i listopadzie.

Jak wstawać rano? Jak dołączyć do wyzwania rannego wstawania?

 

1)  Dołącz do grupy na facebooku "Ranne Ptaki - motywacja do rannego wstawania i fajnego rozpoczęcia dnia" To tu rozmawiamy o naszych sukcesach, wątpliwościach i analizować sytuację naszych postępów w rannym wstawaniu. Jeśli ominiesz ten punkt wydarzenie będzie dla Ciebie niewidoczne.

2) Pobierz i wydrukuj pomocny kalendarzPowieść go niedaleko łóżka, aby w okienkach codziennie notować, o której wstałeś, o której poszedłeś spać i jak się czułeś.

3) Teraz najważniejsze. Określ, o której chcesz codziennie rano wstawać, o której kłaść się spać, a także ile godzin snu potrzebuje Twój organizm super funkcjonował w ciągu dnia. Zapisz na wydrukowanej kartce.

A teraz najważniejsze nr 2 - MOTYWACJA.

4)  Odpowiedź sobie szczerze na pytanie, po co to robisz?  Po co chcesz rano wstawać? Co Ci to da, że zrobisz to, co zanotowałeś powyżej.

5) Wyzwanie trwa 30 dni na grupie Ranne Ptaki. Codziennie rano osoba, która wstaje pierwsza publikuje na grupie post z przywitaniem. Reszta grupy w komentarzach pisze, o której wstała, a także o uczuciach i postępach związanych ze swoim rannym wstawaniem.

6) Po 3o dniach – PODSUMOWANIE I NAGRODA!

Jeśli wszyscy dotrzemy do końca wyzwania to zasłużyliśmy na nagrodę! BRAWO MY! :) Każdy osobno powinien wymyślić, co będzie jego nagrodą, jak przejdzie przez całe wyzwanie, np. wizyta u kosmetyczki? Masaż? Wyjazd na wakacje? Idealna poranna rutyna z kawą i gazetką? To tylko przykłady, które przychodzą mi do głowy. Ciekawa jestem Waszych. Oprócz indywidualnych nagród, proponuję wspólne świętowanie! :) Umówmy się np. w Warszawie i wyjdźmy razem na ciacho i zieloną! Szczegóły do ustalenia.

POWODZENIA i do zobaczenia na grupie Ranne Ptaki :)

Martina

książka na prezent

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
Drukuj

Martina Zawadzka-Gawrońska – Coach, Mentorka biznesu w zgodzie ze sobą. Pomagam odnaleźć swoją drogę w chaosie pomysłów, odkryć swoją misję i wyjść z nią do świata. Inspiruje do stawiania pierwszych kroków w biznesie online. Wszystko to, bo wierzę, że praca oprócz pieniędzy może dać nam dużo radości i poczucie sensu.

Zrezygnowałam z pracy w korporacji, aby szukać własnej drogi. Wyruszyłam w podróż dookoła świata w pojedynkę, która zmieniła moje podejście do pracy i życia. To doświadczenie oraz studia coachingu akredytowane przez ICF zaprowadziły mnie do poszukiwań sensu i większej radości w tym co robimy.

Swoją historię opowiedziałam m.in. na konferencji TEDx. Jestem autorką książki „Dziewięć marzeń” oraz bloga lovelajf.pl. Prowadzę autorskie warsztaty rozwojowe „Podróż do siebie” oraz sesje indywidualne online. Stworzyłam skuteczną Autorską Metodę Dream BIG! odkrywania pomysłu na siebie, swojej misji.

13 thoughts on “Jak wstawać rano? Dołącz do wyzwania rannego wstawania! Grupa Ranne Ptaki”

  1. Na sama mysl o wczesnym wstawaniu przechodza mnie dreszcze,ale jak to mowia w kupie razniej 🙂

  2. Jak się ma dziecko, to nie trzeba grupy wsparcia 😉 ja wstaje rano już jakiś czas i dobrze mi z tym. Polecam każdemu 😉

  3. Może w tej grupie na FB przydałyby się codzienne ranne live’y o 5.30 lub 6.00 Podobnie jak w Klub555.
    Przyznam, że to stanowiło dla mnie dużą motywację na początek. Aktualnie nie korzystam, ale to ciekawy pomysł na wspieranie drugich 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wpisy