wiza na sri lanke

Wiza na Sri Lanke. My zapłaciliśmy 70$, Wy możecie mieć za darmo

Polacy przed wjazdem na teren Sri Lanki muszą zaopatrzyć się w wizę. Są dwie drogi, aby to zrobić:

  • Wyrobienie wizy na Sri Lankę online. Koszt 35 dolarów, czyli około 135 złotych od osoby. Po dokonaniu przelewu wiza przychodzi na maila. Należy ją wydrukować i mieć przy sobie na lotnisku w Kolombo.

  • Można również wyrobić wizę na miejscu, już po wylądowaniu na Sri Lance. Koszt wzrasta do 40 dolarów, czyli około 155 złotych. Oprócz 5 dolarów więcej, będziecie musi ustawić się w przeważnie długą kolejkę do okienka wiz i wypełnić kilka druków.

My wybraliśmy pierwszy sposób. Wyrobiliśmy wizę online dzień przed wylotem. Wiza turystyczna pozwala na przebywanie na Sri Lance przez 30 dni. Nasz pobyt trwał trzy tygodnie i przylecieliśmy na miejsce liniami Qatar.

Musieliśmy zapłacić 70$ za wyrobienie wiz na Sri Lankę, Wy możecie otrzymać je za darmo.

Od 1 kwietnia 2019 do końca września turyści z Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i Kanady są zwolnieni z obowiązku posiadania wizy. Sri Lanka chce w ten sposób zwiększyć liczbę odwiedzających kraj poza sezonem. Oficjalnie na miejscu w tym czasie jest pora deszczowa, ale w praktyce różnie to bywa. Na pogodę nikt nie może dać gwarancji.

>> Szukasz książki na podróż? Ta może Ci się spodobać :)

Warto wiedzieć, że we wrześniu zamknięty jest Park Narodowy
Yala. A lipiec i sierpień to miesiące festiwali, np. Festiwalu Nallur.

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
Drukuj

Jestem Mentorką Marzycieli. Pomagam osobom zmęczonym swoją pracą odkryć co tak naprawdę chcą robić w życiu, aby mogli poczuć sens i radość z tego co robią <3 Zrezygnowałam z pracy w korporacji, aby szukać własnej drogi. Wyruszyłam w podróż dookoła świata w pojedynkę, która zmieniła moje podejście do pracy i życia. 

Swoją historię opowiedziałam m.in. na konferencji TEDx i książce „Dziewięć marzeń”. Prowadzę autorskie warsztaty rozwojowe „Podróż do siebie” oraz sesje indywidualne online.

1 thought on “Wiza na Sri Lanke. My zapłaciliśmy 70$, Wy możecie mieć za darmo”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wpisy