wiza na sri lanke

Wiza na Sri Lanke. My zapłaciliśmy 70$, Wy możecie mieć za darmo

Polacy przed wjazdem na teren Sri Lanki muszą zaopatrzyć się w wizę. Są dwie drogi, aby to zrobić:

  • Wyrobienie wizy na Sri Lankę online. Koszt 35 dolarów, czyli około 135 złotych od osoby. Po dokonaniu przelewu wiza przychodzi na maila. Należy ją wydrukować i mieć przy sobie na lotnisku w Kolombo.

  • Można również wyrobić wizę na miejscu, już po wylądowaniu na Sri Lance. Koszt wzrasta do 40 dolarów, czyli około 155 złotych. Oprócz 5 dolarów więcej, będziecie musi ustawić się w przeważnie długą kolejkę do okienka wiz i wypełnić kilka druków.

My wybraliśmy pierwszy sposób. Wyrobiliśmy wizę online dzień przed wylotem. Wiza turystyczna pozwala na przebywanie na Sri Lance przez 30 dni. Nasz pobyt trwał trzy tygodnie i przylecieliśmy na miejsce liniami Qatar.

Musieliśmy zapłacić 70$ za wyrobienie wiz na Sri Lankę, Wy możecie otrzymać je za darmo.

Od 1 kwietnia 2019 do końca września turyści z Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i Kanady są zwolnieni z obowiązku posiadania wizy. Sri Lanka chce w ten sposób zwiększyć liczbę odwiedzających kraj poza sezonem. Oficjalnie na miejscu w tym czasie jest pora deszczowa, ale w praktyce różnie to bywa. Na pogodę nikt nie może dać gwarancji.

>> Szukasz książki na podróż? Ta może Ci się spodobać :)

Warto wiedzieć, że we wrześniu zamknięty jest Park Narodowy
Yala. A lipiec i sierpień to miesiące festiwali, np. Festiwalu Nallur.

UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on print
Drukuj

Jeśli zarezerwujesz nocleg lub samochód za pomocą powyższych linków, to do mojej skarbonki wpadnie kilka groszy. Co prawda, nie są to kokosy, ale każdy grosz się liczy. Obiecuję, ze przeznaczę go na rozwój tego bloga i w żaden sposób nie wpłynie to na cenę Twojej rezerwacji.

Autorka książki “Dziewięć marzeń”. Ulubiony kierunek podróży to Azja. Zakochała się w niej podczas podróży dookoła świata w pojedynkę. Kiedy nie podróżuje, dba o ogródek (na balkonie :)) i litrami pije zieloną herbatę. Zaraża energią i wierzy, że wszystko co dajemy do nas wraca. 

1 thought on “Wiza na Sri Lanke. My zapłaciliśmy 70$, Wy możecie mieć za darmo”

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze wpisy