Testy osobowości darmowe

Testy osobowości darmowe i płatne

Szukasz informacji o testach osobowości? Chcesz lepiej poznać siebie, znaleźć swoje pasje i zmotywować się do działania? Jesteś w dobrym miejscu! Przedstawię Ci listę testów, które sprawdziłam osobiście, a także podzielę się moimi wrażeniami po ich wykonaniu. Nie ukrywam — niektóre naprawdę mnie zdziwiły. Sprawdź testy osobowości darmowe i płatne, a także skorzystaj z inspiracji do poznania siebie jeszcze lepiej. Dzięki temu możesz zapoczątkować wiele zmian w swoim życiu, które Cię uszczęśliwią. 

Test osobowości Junga

Muszę przyznać, że zaskoczył mnie konkret i szczegółowość informacji, jaką otrzymałam po wykonaniu testu. Szczerze mówiąc, nie miałam zbyt wiele oczekiwań wobec niego, ponieważ kilka tygodni wcześniej zrobiłam sobie jeden z opisanych tu płatnych testów i byłam rozczarowana efektem. Skoro ten jest darmowy, to na pewno nie okaże się lepszy - pomyślałam. Okazało się, że byłam w błędzie i ten test bardzo Wam polecam.

Mój wynik testu osobowości Junga

Moim typem osobowości wg testu junga jest doradca. Jestem w 77% ekstrawertykiem. W życiu kieruje się zasadami i podchodzę do niego realistycznie. Lubię planować i jestem raczej czujna. Brzmi troszkę nudno, prawda? :) Nie ważne jak brzmi, ważne, że te cechy wspierają mnie w życiu codziennym. Myślę, że to im zawdzięczam napisanie swoich książek.

Gdy jednak zagłębiłam się w dalszą lekturę wyników, odnalazłam tam troszkę siebie. Doradcy lubią namacalne, praktyczne sprawy, w tym pracę nad doskonaleniem swojego statusu społecznego i obserwowanie innych ludzi. Czynią wszystko aby wykorzystać swoje zdolności w dobrych celach. Są altruistami. Ich obowiązkiem jest wsparcie innych i sprawienie aby każdy był zadowolony. Pośród znanych osób, typem osobowości doradcy są: Bill Clinton, Taylor Swift, Jennifer Lopez oraz Monica z przyjaciół :)

Test osobowości Junga trwa nie dłużej niż 10-15 minut. Jest dostępny w języku polskim, na stornie: 16personalities.com/pl Jeśli zdecydujecie się poświęcić kilka minut na zrobienie tego testu to koniecznie dajcie znać w komentarzu co Wam wyszło i co o nim myślicie.

Testy osobowości darmowe i płatne

 

Testy talentów - Test Gallupa  i viacharacter

Zrobiłam sobie Test Gallupa, ponieważ wokół cały czas o nim słyszałam. Moja przyjaciółka rozwiązywała go podczas szkolenia i była zachwycona. W audycji Jedynki Polskiego Radia, w której brałam udział, jeden z gości był członkiem Instytutu Gallupa. Kilka dni później opowiedział mi o nim Klient podczas konsultacji. Pomyślałam, że teraz czas abym zrobiłam go sama i wyrobiła sobie własne zdanie na jego temat.

Zaletą testu jest to, że pokazuje, że każdy z nas ma talent i mocne strony, których nie zawsze jesteśmy świadomi. Można powiedzieć, że zmusza do zastanowienia się nad rozwijaniem ich. Test talentów Gallupa to 177 pytań. Na każde pytanie jest 20 sekund, co jest dosyć niekomfortowe i stresujące. Tym bardziej, że nie ma możliwości powrotu do poprzedniego pytania. Test można zrobić tylko raz.

Wynik mojego testu Gallupa

Według testu Gallupa moimi mocnymi stronami są: ważność, bliskość, wiara w siebie, aktywator, maksymalista. Co to znaczy? Nazwy są przetłumaczone z języka angielskiego, więc często ich tłumaczenie jest dosłowne i brzmią nie najlepiej. Co się więc kryje za tymi nazwami? Talent ważności, w moim przypadku, mówi o tym, że pragnę czegoś więcej. Lubię robić rzeczy ważne i być ważnym dla innych.

Drugim talentem jest bliskość, czyli cenię sobie prawdziwe, bliskie pełne zaufania relacje z ludźmi. Wiara w siebie, to coś co nazwałam posiadaniem wewnętrznego kompasu i działanie zgodnie z nim. Przykładem tego talentu w życiu jest bez wątpienia moja podróż dookoła świata w pojedynkę i napisana o niej książka - o podróży do egzotycznych miejsc, która zaprowadziła mnie do poznania mojego męża :) Jeśli ktoś z Was, szuka inspiracji i przewodnika aby rozpocząć poszukiwanie prawdziwego siebie to serdecznie zapraszam - Książka "Dziewięć marzeń". Ostatnie dwa talenty, czyli aktywator i maksymalista to inaczej zamienianie myśli w czyny i wykorzystywanie ludzkiego potencjału, talentów - uwielbiam to robić!

A propos mocnych stron, pomyślałam, że alternatywą do płacenia i robienia tego testu jest zapytania swoich najbliższych, rodzinę, znajomych, kolegów w pracy o swoje mocne strony. Myślę, że efektem poza poznaniem swoich mocnych stron, będzie również lepsze samopoczucie i dowartościowanie, słysząc dobre rzeczy od ludzi, na których opiniach nam zależy.

Strona testu jest w języku angielskim, ale w sam test można wykonać w języku polskim. Natomiast wyniki testu otrzymujemy na email w języku angielskim. Można jednak znaleźć u polskich blogerów tłumaczenia wyników i wtedy rozpocząć analizę. Koszt zrobienia testu przez jedną osobę to ok. 20$. Kod do realizacji testu możecie kupić na stronie: gallupstrengthscenter

Testy osobowości darmowe - test talentów viacharacter.org

Czytając fiszki o szczęściu Piotra Buckiego, zupełnie przypadkiem natrafiłam na test talentów, który każdy z nas może zrobić za darmo. Test osobowości, a raczej test talentów dostępny jest tutaj viacharacter.org . Test ten nie jest ograniczony czasowo, czyli nie musimy w kilka sekund odpowiedzieć na pytanie, jak u Gallupa. Niestety raport z wynikami testu, który otrzymamy na maila po odpowiedzi na wszystkie pytania jest w języku angielskim. Raport zawiera listę 24 naszych najważniejszych talentów i króciutki opis do każdego z nich. Według testu talentów viacharacter moje TOP 5 talenty to: szczerość, duchowość, humor, nadzieja i miłość.

Jak lepiej poznaj siebie - workbook

Książka, która pomoże Ci lepiej poznać siebie i znaleźć swoją pasję. Oprócz praktycznych treści, książka posiada coś więcej niż testy osobowości - jest wyposażona w zestaw ćwiczeń, który krok po kroku prowadzi Cię do tego co kochasz. TO bardzo interesujące doświadczenie - sama przechodząc przez treści w niej zawarte miałam niezłą frajdę a przy okazji bardzo poszerzyłam swoją świadomość o samej sobie. Jeśli temat jest dla Ciebie interesujący to koniecznie zajrzyj na stronę: : "Jak znaleźć pasję i lepiej poznać siebie"

jak znaleźć pasję

Często to historia innych jest motywacją do zajrzenia w głąb siebie i dojrzewania do zmian, dlatego postanowiłam napisać Ci o jeszcze jednej książce. Swoją, bardzo osobistą opowieścią o tym, jak poszukiwałam drogi do własnego szczęścia i powoli odnajdywałam siebie opisałam w książce "Dziewięć marzeń".  Być może zastanawiasz się właśnie, czy realizować swoje marzenia, czy starczy Ci na to odwagi, siły i szukasz inspiracji do pierwszego kroku. Jeśli tak, to ta książka jest idealna dla Ciebie. Czytając ją, możesz przeżyć wraz ze mną wyjątkową przygodę, a także znaleźć siłę i wiarę do realizacji własnych marzeń — niezależnie, czego dotyczą. Więcej o książce "Dziewięć marzeń" możesz przeczytać  tutaj

Archetyp Marki

Czym są archetypy? Archetypy są starożytnym uosobieniem pewnych typów zachowań, sposobów działania, w oparciu o najwyższe wartości, które wyznają. Jeśli zastanawiasz się nad założeniem własnej firmy, to ten test pomoże Ci określić jaką marką/osobowością jesteście w stosunku do klienta. Jak komunikować się z klientem? Co Cię z nim łączy? Znając archetyp, który uosabia Ciebie i Twoją markę zyskujesz świadomość i nowe spojrzenie na to co robisz. Quiz jest darmowy i dostępny tutaj: Archetyp Marki

Mieliście okazje zrobić, któryś z powyższych testów? Jak Wasze wrażenia? A może polecacie inne testy osobowości dostępne online? Podzielcie się w komentarzu!

Przeczytaj także: Książki motywacyjne, które warto przeczytać 

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
Drukuj

Jestem Mentorką Marzycieli. Pomagam osobom zmęczonym swoją pracą odkryć co tak naprawdę chcą robić w życiu, aby mogli poczuć sens i radość z tego co robią <3 Zrezygnowałam z pracy w korporacji, aby szukać własnej drogi. Wyruszyłam w podróż dookoła świata w pojedynkę, która zmieniła moje podejście do pracy i życia. 

Swoją historię opowiedziałam m.in. na konferencji TEDx i książce „Dziewięć marzeń”. Prowadzę autorskie warsztaty rozwojowe „Podróż do siebie” oraz sesje indywidualne online.

48 thoughts on “Testy osobowości darmowe i płatne”

 1. Jeśli w teście wyszło, że jesteś typem doradcy, to wszystko się zgadza 😉 To dobra cecha u Trenera Rozwoju Osobistego 🙂 Pozdrawiam

  1. Zrobiłam test Junga i wyszedł mi Poszukiwacz Przygód 😉 nazwa mnie zdziwiła ale opis szczegółowy faktycznie określa moja osobowość. To test który nie jest strata czasu i faktycznie ujawnia trochę nasze „zakamuflowane” cechy przy okazji nazywając to czego nie potrafimy w sobie określić.

 2. Aleksandra Taskin

  No i wyszło mi, że jestem pośrednikiem. Jestem w mniejszości, bo tylko 4% społeczeństwa tak ma 😉

 3. Nigdy nie robiłam żadnych testów osobowości! Z ciekawości zrobiłam test Junga i wyszło mi, że jestem obrońcą 🙂 W opis się jeszcze dokładnie nie zagłębiałam, ale to co na razie przeczytałam to się całkiem zgadza! Jestem w szoku 😉 Może się skuszę przy okazji też na ten test Gallupa. Kto wie czego się dowiem! 🙂

 4. Katarzyna Płonka

  Zrobiłam test Junga i wyszedł mi „działacz”, jestem zaskoczona dopasowaniem opisu do mojego charakteru 😉

 5. 100% ekstrawertyka hahaha tak myślałam 😀 Wyszedł mi działacz (wolny duch, dusza towarzystwa, najważniejsze są dla mnie więzi społeczne – prawda prawda prawda! ;)).

 6. Mi w Junga wyszedł Rzecznik… Opis się w sumie zgadza w większości – ale czy na pewno jest nas tylko 1%? 🙂

 7. Właśnie zrobiłam test Junga i wyszło mi, że jestem dowódcą. Dużo się o sobie dowiedziałam dzięki temu, rewelacja! Niedawno dostałam awans w pracy i zarządzam zespołem więc wiedza z testu bardzo mi się przyda. Zawsze miałam zdolności przywódcze i skupiałam wokół siebie ludzi, jednak teraz wiem co robię źle i nad czym muszę jeszcze popracować, żeby inni nie postrzegali mnie jako wrednej i zimnej suki, co często się zdarza ;p

 8. Zrobiłam testy Gallupa do poprzedniej pracy… Wyszedł mi Activator, Positivity, Adaptability, Significance i Individualization. I mam już na piśmie, dlaczego nie mogę pracować na stanowiskach, gdzie szybko wkrada sie rutyna 😉 A tyle czasu sie zastanawiałam, co ze mną jest nie tak, że nudzę sie po 6 miesiącach pracy na danym stanowisku 😉 A tu wszystko super! Po prostu muszę „karmić” Aktywatora nowymi rzeczami 😉

 9. Trafiłem na Twój blog szukając informacji o teście Gallupa. I właśnie dowiedziałem się, że jest test Junga – dzięki, bo o tym nie słyszałem. Wykonywałem go już kilka razy i czasem otrzymuję RZECZNIK, a czasem ARCHITEKT. Muszę poczytać trochę więcej o tych typach osobowości i zobaczyć, który bardziej do mnie pasuje. Na pewno zdecydowanie jestem introwertykiem i nie jestem osobą asertywną.
  Zastanawiałem się też czy wykonać test Gallupa, ale jakoś nie jestem przekonany 20 dolarów to już jakiś pieniądz, a czy test będzie dla mnie pomocny, to trudno powiedzieć. Na razie się wstrzymam, zwłaszcza, że test Junga też trochę potrafi powiedzieć.
  Testy wykonuję po to, żeby znaleźć jakieś swoje mocne strony i motywację do nauki. Chcę zmienić swoją karierę i zostać programistą lub pracować na podobnym stanowisku w branży IT. Nie wiem, czy ta droga jest właściwa, ale jakoś trzeba próbować.
  Pozdrawiam.

  1. Z tego co piszesz to już wiesz czego chcesz i pozostaje tylko wejść na drogę robienia tego 🙂 Test Gallupa niewiele wniósł w moje życie. Myślę, że można lepiej zainwestować te 20$ 😉 Tak jak piszesz, czasem wychodzi Ci Rzecznik, a czasem Architekt – poczytaj o tym, prawdopodobnie jesteś połączeniem tych dwóch osobowości, czyli unikalnym zestawieniem 🙂 Powodzenia w realizacji Twoich celów, próbuj! 🙂

 10. Dziękuję za nakierowanie mnie na testy Junga.
  Właśnie odpowiedziałem na pytania i ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że jestem Protagonistą.
  Nawet nie wiedziałem co oznacza to słowo :-).
  Ale opis w dużej mierze określa moją osobowość.
  Właśnie jestem na etapie zastanawiania się co chcę dalej robić w życiu zawodowym, więc jest to zawsze jakaś wskazówka.

 11. Hej.

  Bardzo fajny wpis w pigułce o testach. Podsumowuję moje wyniki:
  16personalities – dyskutant, 1-2 przedsiębiorca (rozwiązywałem chyba z 10 razy w ciągu 1,5 roku.). Zgadza się i tutaj nie ma co „dyskutować” 😉
  Gallup – aktywator, strateg, dowodzenie, odpowiedzialność, odkrywczość.
  VIA – honesty, perspective, creativity, zest, fairness. W przeciwieństwie do Gallupa ten test uzmysłowił mi moje bardzo słabe strony nad którymi muszę mocno popracować. Zostawiam dla siebie, no albo…

  Czuję wdzięczność za ten artykuł! (kto rozwiązał VIA i ma w sobie troszkę creativity to zrozumie ;))

 12. w teście Junga wyszedł LOGIK -i wszystko zrobiło się jasne bo często spotykam się z tym że ludzie żle odbierają to co chcę im przekazać

 13. W testach Junga wyszło mi, że jestem protagonistą i powiedziałabym, że w 99% to się zgadza ! Wow 🙂 Podeszłam to testu z dystansem, ale wynik i jego opis zaskoczył mnie trafnością.

 14. Zrobilam test Junga i wyszedl PROTAGONISTA, zgadzam sie z opisem w 100%. sorry ale nie mam polskiej czcionki.
  Dzieki za pomoc.

 15. Zrobiłam test Junga i wyszedł mi „ARCHITEKT”, jestem zaskoczona dopasowaniem opisu do mojego charakteru bo zgadza się w 99,9% Tym bardziej zdziwiło mnie to ze tylko 2% populacji ma taki wynik a wśród kobiet tylko 0,8% a ja całe życie myślałam ze jestem przeciętna i do niczego się nie nadaje??‍♀️.

 16. Według testu Junga jestem typem Rzecznika. Mniej niż 1% społeczności charakteryzuje się tym typem osobowości. No i czytając sobie opis bardzo dużo się zgadza 🙂

 17. Cześć!
  a ma ktoś do czynienia z FRIS? Robiliście te testy? waham się między zrobieniem testu Gallupa a Frisem.

 18. Rewelacja,jestem Ci bardzo wdzięczna ,za informacje o tym teście.Animator idealnie do mnie pasuje?

 19. Hey.
  Przed chwilką zrobiłem sobie test 16Personalities i muszę przyznać,że wynik mnie zaskoczył. Jakiś czas temu robiłem sobie test „Dynamika Bogactwa” (zainspirowała mnie historia tego testu) i powoli przymierzam się do „Persologa”. Nie widziałem wzmianki o nich tutaj,chyba,że gdzieś w komentarzach są i je przeoczyłem. Tak, czy siak chciałem podziękować za udostępnione materiały 🙂
  Pozdrówki 🙂

 20. Zrobiłam test aby rozwiać swoje wątpliwości czy jestem w dobrym miejscu.Wybór tego co robię był wyłącznie moją decyzją, rodzice i otoczenie chciało pewnie co innego dla mnie.Rozmawiając z osobami, które nie lubią robić takich testów usłyszałam kiedyś, że można samemu poznać siebie wraz z doświadczeniem. Często jest tak, że szukamy odpowiedzi na to czym mamy się zająć bo nie wiemy. Jeżeli nie będziemy próbować to nie dowiemy się tego z testu. Testy można zrobić po zebraniu doświadczenia o tym co lubimy, co nam wychodzi, czego nie lubimy. Znam osoby które nie robiły testów osobowościowych a wiedzą czego chcą.

 21. ja chciałabym zmienić pracę. Obecna mnie bardzo męczy i czuję, że zamiast iść do przodu, nieustannie się cofam. Niestety 10 lat pracuję w jednej branży i mam problem z określeniem jaką drogę obrać. Może test osobowości wskaże mi, w którym kierunku powinnam iść. Mam nadzieję, że wynik doda mi trochę pewności i odwagi 🙂

 22. Mam ISFP – w opisie bezpośrednio pod testem jest dużo o mnie. Ale ISFP to poszukiwacz przygód (w innych testach nazwane animator) – i tutaj…hmm.. opis zdecydownie nie o mnie. Nie wiem skąd ta rozbieżność opisów.

 23. Mnie wyszedł Protagonista. Część się zgadza, ale generalnie mam mieszane uczucia co do wyniku.

 24. Dziękuję Martina! Dzięki temu wpisowi zainteresowałam się testem Gallupa jak i poznawaniem i rozwijaniem swoich mocnych stron. Czytałam sporo na ten temat zanim zdecydowałam się test wykonać, ale muszę powiedzieć, że jest on naprawdę dobry!
  Wyszło mi, że jestem osobą z analitycznym umysłem, co ma mocne pokrycie w rzeczywistości 🙂
  Jeśli ktoś chciałby poczytać nieco więcej o tym jak wygląda sam test Gallupa i co może dać rozwiązanie go, polecam ten artykuł https://cvwork.pl/test-gallupa-co-to-kiedy-warto-zrobic/ Myślę, że łącząc wiedzę z Twojego oraz tego tekstu, mamy fajne kompedium wiedzy na temat testów osobowości 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wpisy