Testy osobowości darmowe

Testy osobowości darmowe i płatne

Na rynku polskim i zagranicznym jest dostępnych bardzo dużo testów osobowości. Przedstawię Wam listę testów, które sprawdziłam osobiście i podzielę się z Wami wrażeniami po ich zrobieniu. Poniżej testy osobowości darmowe i płatne, które z ciekawości przetestowałam.


Test osobowości Junga

Muszę przyznać, że zaskoczył mnie konkret i szczegółowość informacji, jaką otrzymałam po wykonaniu testu. Szczerze mówiąc nie miałam zbyt wiele oczekiwań wobec niego, ponieważ kilka tygodni wcześniej zrobiłam sobie jeden z opisanych tu płatnych testów i byłam rozczarowana efektem. Skoro ten jest darmowy, to na pewno nie okaże się lepszy - pomyślałam. Okazało się, że byłam w błędzie i ten test bardzo Wam polecam.


Mój wynik testu osobowości Junga

Moim typem osobowości wg testu junga jest doradca. Jestem w 77% ekstrawertykiem. W życiu kieruje się zasadami i podchodzę do niego realistycznie. Lubię planować i jestem raczej czujna. Brzmi troszkę nudno, prawda? :)

Gdy jednak zagłębiłam się w dalszą lekturę wyników, odnalazłam tam troszkę siebie. Doradcy lubią namacalne, praktyczne sprawy, w tym pracę nad doskonaleniem swojego statusu społecznego i obserwowanie innych ludzi. Czynią wszystko aby wykorzystać swoje zdolności w dobrych celach. Są altruistami. Ich obowiązkiem jest wsparcie innych i sprawienie aby każdy był zadowolony. Pośród znanych osób, typem osobowości doradcy są: Bill Clinton, Taylor Swift, Jennifer Lopez oraz Monica z przyjaciół :)

Test osobowości Junga trwa nie dłużej niż 10-15 minut. Jest dostępny w języku polskim, na stornie: 16personalities.com/pl Jeśli zdecydujecie się poświęcić kilka minut na zrobienie tego testu to koniecznie dajcie znać w komentarzu co Wam wyszło i co o nim myślicie.

 

Testy osobowości darmowe i płatne

 

Test Gallupa i viacharacter, czyli Testy talentów 

Zrobiłam sobie Test Gallupa, ponieważ wokół cały czas o nim słyszałam. Moja przyjaciółka rozwiązywała go podczas szkolenia i była zachwycona. W audycji Jedynki Polskiego Radia, w której brałam udział, jeden z gości był członkiem Instytutu Gallupa. Kilka dni później opowiedział mi o nim Klient podczas konsultacji. Pomyślałam, że teraz czas abym zrobiłam go sama i wyrobiła sobie o nim własne zdanie.

Test talentów Gallupa to 177 pytań. Na każde pytanie masz 20 sekund, co jest dosyć niekomfortowe i stresujące. Tym bardziej, że nie możliwości powrotu do poprzedniego pytania i test możesz zrobić tylko raz.

Zaletą testu jest to, że pokazuje, że każdy z nas ma talent i mocne strony, których nie zawsze jesteśmy świadomi i zmusza do zastanowienia nad rozwijaniem ich. Jeśli więc nie znasz swoich mocnych stron.

Według testu Gallupa moimi mocnymi stronami są: ważność, bliskość, wiara w siebie, aktywator, maksymalista. Co to znaczy? Nazwy są przetłumaczone z języka angielskiego, więc często ich tłumaczenie jest dosłowne i brzmią nie najlepiej. Co się więc kryje za tymi nazwami? Talent ważności, w moim przypadku, mówi o tym, że pragnę czegoś więcej. Lubię robić rzeczy ważne i być ważnym. Drugim talentem jest bliskość, czyli cenię sobie prawdziwe, bliskie pełne zaufania relacje z ludźmi. Wiara w siebie, to coś co nazwałam posiadaniem wewnętrznego kompasu i działanie zgodnie z nim. Ostatnie dwa talenty, czyli aktywator i maksymalista o inaczej zamienianie myśli w czyny i wykorzystywanie ludzkiego potencjału, talentów - uwielbiam to robić na sesjach rozwoju osobistego z Klientem!

A propos mocnych stron, pomyślałam, że alternatywą do płacenia i robienia tego testu jest zapytania swoich najbliższych, rodzinę, znajomych, kolegów w pracy o swoje mocne strony. Myślę, że efektem poza poznaniem swoich mocnych stron, będzie również lepsze samopoczucie i dowartościowanie, słysząc dobre rzeczy od ludzi, na których opiniach nam zależy.

Strona testu jest w języku angielskim, ale w sam test można wykonać w języku polskim. Natomiast wyniki testu otrzymujemy na email w języku angielskim. Można jednak znaleźć u polskich blogerów tłumaczenia wyników i wtedy rozpocząć analizę. Koszt zrobienia testu przez jedną osobę to ok. 20$. Kod do realizacji testu możecie kupić na stronie: gallupstrengthscenter

Testy osobowości darmowe - test talentów viacharacter.org

Czytając fiszki o szczęściu Piotra Buckiego, zupełnie przypadkiem natrafiłam na test talentów, który każdy z nas może zrobić za darmo. Test osobowości, a raczej test talentów dostępny jest tutaj viacharacter.org . Test ten nie jest ograniczony czasowo, czyli nie musimy w kilka sekund odpowiedzieć na pytanie, jak u Gallupa. Niestety raport z wynikami testu, który otrzymamy na maila po odpowiedzi na wszystkie pytania jest w języku angielskim. Raport zawiera listę 24 naszych najważniejszych talentów i króciutki opis do każdego z nich. Według testu talentów viacharacter moje TOP 5 talenty to: szczerość, duchowość, humor, nadzieja i miłość. 

Archetyp Marki

Czym są archetypy? Archetypy są starożytnym uosobieniem pewnych typów zachowań, sposobów działania, w oparciu o najwyższe wartości, które wyznają. Jeśli zastanawiasz się nad założeniem własnej firmy, to ten test pomoże Ci określić jaką marką/osobowością jesteście w stosunku do klienta. Jak komunikować się z klientem? Co Cię z nim łączy? Znając archetyp, który uosabia Ciebie i Twoją markę zyskujesz świadomość i nowe spojrzenie na to co robisz. Quiz jest darmowy i dostępny tutaj: Archetyp Marki

 

Mieliście okazje zrobić, któryś z powyższych testów? Jak Wasze wrażenia? A może polecacie inne testy osobowości dostępne online? Podzielcie się w komentarzu!

Przeczytaj także: Książki motywacyjne, które warto przeczytać

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
Google+
Drukuj

Jeśli zarezerwujesz lot, nocleg lub samochód za pomocą powyższych linków, to do mojej skarbonki wpadnie kilka groszy. Co prawda, nie są to kokosy, ale każdy grosz się liczy. Obiecuję, ze przeznaczę go na rozwój tego bloga i w żaden sposób nie wpłynie to na cenę Twojej rezerwacji.

pisze o samorozwoju, podróżach i inspiruje do znalezienia w sobie odwagi do spełniania marzeń. Ulubiony kierunek podróży to Azja. Zakochała się w niej podczas podróży dookoła świata w pojedynkę. Kiedy nie podróżuje, dba o ogródek (na balkonie :)) i litrami pije zieloną herbatę. Zaraża energią i wierzy, że wszystko co dajemy do nas wraca.

31 thoughts on “Testy osobowości darmowe i płatne”

 1. Jeśli w teście wyszło, że jesteś typem doradcy, to wszystko się zgadza 😉 To dobra cecha u Trenera Rozwoju Osobistego 🙂 Pozdrawiam

 2. Aleksandra Taskin

  No i wyszło mi, że jestem pośrednikiem. Jestem w mniejszości, bo tylko 4% społeczeństwa tak ma 😉

 3. Nigdy nie robiłam żadnych testów osobowości! Z ciekawości zrobiłam test Junga i wyszło mi, że jestem obrońcą 🙂 W opis się jeszcze dokładnie nie zagłębiałam, ale to co na razie przeczytałam to się całkiem zgadza! Jestem w szoku 😉 Może się skuszę przy okazji też na ten test Gallupa. Kto wie czego się dowiem! 🙂

 4. Katarzyna Płonka

  Zrobiłam test Junga i wyszedł mi „działacz”, jestem zaskoczona dopasowaniem opisu do mojego charakteru 😉

 5. 100% ekstrawertyka hahaha tak myślałam 😀 Wyszedł mi działacz (wolny duch, dusza towarzystwa, najważniejsze są dla mnie więzi społeczne – prawda prawda prawda! ;)).

 6. Mi w Junga wyszedł Rzecznik… Opis się w sumie zgadza w większości – ale czy na pewno jest nas tylko 1%? 🙂

 7. Właśnie zrobiłam test Junga i wyszło mi, że jestem dowódcą. Dużo się o sobie dowiedziałam dzięki temu, rewelacja! Niedawno dostałam awans w pracy i zarządzam zespołem więc wiedza z testu bardzo mi się przyda. Zawsze miałam zdolności przywódcze i skupiałam wokół siebie ludzi, jednak teraz wiem co robię źle i nad czym muszę jeszcze popracować, żeby inni nie postrzegali mnie jako wrednej i zimnej suki, co często się zdarza ;p

 8. Zrobiłam testy Gallupa do poprzedniej pracy… Wyszedł mi Activator, Positivity, Adaptability, Significance i Individualization. I mam już na piśmie, dlaczego nie mogę pracować na stanowiskach, gdzie szybko wkrada sie rutyna 😉 A tyle czasu sie zastanawiałam, co ze mną jest nie tak, że nudzę sie po 6 miesiącach pracy na danym stanowisku 😉 A tu wszystko super! Po prostu muszę „karmić” Aktywatora nowymi rzeczami 😉

 9. Trafiłem na Twój blog szukając informacji o teście Gallupa. I właśnie dowiedziałem się, że jest test Junga – dzięki, bo o tym nie słyszałem. Wykonywałem go już kilka razy i czasem otrzymuję RZECZNIK, a czasem ARCHITEKT. Muszę poczytać trochę więcej o tych typach osobowości i zobaczyć, który bardziej do mnie pasuje. Na pewno zdecydowanie jestem introwertykiem i nie jestem osobą asertywną.
  Zastanawiałem się też czy wykonać test Gallupa, ale jakoś nie jestem przekonany 20 dolarów to już jakiś pieniądz, a czy test będzie dla mnie pomocny, to trudno powiedzieć. Na razie się wstrzymam, zwłaszcza, że test Junga też trochę potrafi powiedzieć.
  Testy wykonuję po to, żeby znaleźć jakieś swoje mocne strony i motywację do nauki. Chcę zmienić swoją karierę i zostać programistą lub pracować na podobnym stanowisku w branży IT. Nie wiem, czy ta droga jest właściwa, ale jakoś trzeba próbować.
  Pozdrawiam.

  1. Z tego co piszesz to już wiesz czego chcesz i pozostaje tylko wejść na drogę robienia tego 🙂 Test Gallupa niewiele wniósł w moje życie. Myślę, że można lepiej zainwestować te 20$ 😉 Tak jak piszesz, czasem wychodzi Ci Rzecznik, a czasem Architekt – poczytaj o tym, prawdopodobnie jesteś połączeniem tych dwóch osobowości, czyli unikalnym zestawieniem 🙂 Powodzenia w realizacji Twoich celów, próbuj! 🙂

 10. Dziękuję za nakierowanie mnie na testy Junga.
  Właśnie odpowiedziałem na pytania i ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że jestem Protagonistą.
  Nawet nie wiedziałem co oznacza to słowo :-).
  Ale opis w dużej mierze określa moją osobowość.
  Właśnie jestem na etapie zastanawiania się co chcę dalej robić w życiu zawodowym, więc jest to zawsze jakaś wskazówka.

 11. Hej.

  Bardzo fajny wpis w pigułce o testach. Podsumowuję moje wyniki:
  16personalities – dyskutant, 1-2 przedsiębiorca (rozwiązywałem chyba z 10 razy w ciągu 1,5 roku.). Zgadza się i tutaj nie ma co „dyskutować” 😉
  Gallup – aktywator, strateg, dowodzenie, odpowiedzialność, odkrywczość.
  VIA – honesty, perspective, creativity, zest, fairness. W przeciwieństwie do Gallupa ten test uzmysłowił mi moje bardzo słabe strony nad którymi muszę mocno popracować. Zostawiam dla siebie, no albo…

  Czuję wdzięczność za ten artykuł! (kto rozwiązał VIA i ma w sobie troszkę creativity to zrozumie ;))

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze wpisy

Zobacz co u mnie słychać

Copyright lovelajf.pl