najlepsze wystąpienia TEDx

7 najlepszych i najbardziej inspirujących wystąpień na TEDx

Przedstawiam Wam mój subiektywny wybór siedmiu najlepszych i najbardziej inspirujących wystąpień na TEDx. Podczas przygotowań do mojego wystąpienia na TEDx przeszukiwałam internet w poszukiwaniu inspiracji i najlepszych wzorców w wygłoszonych już prelekcjach TEDx. Poniżej lista moich ulubionych. Zanim jednak przejdziemy do najlepszych wystąpień  TEDx, pokażę Ci moje wystąpienie:

 

1. Amy Cuddy o języku ciała, który kształtuje naszą osobowość

Amy podczas wystąpienia przedstawia propozycję usprawnienia naszego życia, bez udziału technologii. Mówi o języku ciała, który kształtuje naszą osobowość i ma wpływ na nasze życie.

W zabawny i przyjemny zaprasza nas do zwrócenia uwagi na to, co mówimy naszym ciałem i wypróbowania kilku ćwiczeń (zajmie to 2 minuty), które pomogą nam być bardziej pewnymi siebie, np. podczas rozmowy o pracę, wystąpieniach publicznych czy w życiu prywatnym. Opisuje własne emocjonujące wydarzenia, które doprowadziły do miejsca, w którym jest dziś. Z jej wystąpienia zanotowałam sobie cytat: „Fake it, untill you become it”. Sprawdźcie sami, dlaczego warto go zapamiętać.

Jej rady są bardzo proste, uniwersalne i absolutnie bezcenne. Lubię głos tej Pani i dynamikę, z jaką mówi. Warte obejrzenia, serdecznie polecam.

2. Megan Washington o strachu przed wystąpieniami publicznymi

Na scenie stoi młoda kobieta z komórką w ręku. Przed powiedzeniem czegokolwiek patrzy w nią po czym wypowiada słowa, w sposób jakby nie była zainteresowana tym co chce powiedzieć. Jakby jej nie zależało. Po kilku minutach odpowiada czemu tak jest i w wzruszający sposób mówi o swojej chorobie i radzeniu sobie z nią w karierze piosenkarki. Gdy pod koniec wystąpienia siada do pianina dzieje się coś niesamowitego…

3. Jacek Walkiewicz, Pełna moc możliwości

Miałam przyjemność poznać Jacka, przed moim wystąpieniem na TEDx. Wsparł mnie i zmotywował do przygotowania wystąpienia takiego jakie ja chce przygotować, a nie jakie są oczekiwania innych.(Moje wystąpienie dostępne jest TUTAJ). Podobno prelekcja „Pełna moc możliwości” ma najwięcej wyświetleń spośród polskich wystąpień TEDx – to chyba największa zachęta do obejrzenia :)

4. Cameron Russell, Wygląd to nie wszystko. Wierzcie mi, jestem modelką

Bardzo szczere wystąpienie znanej na całym świecie modeli Victoria's Secret Cameron Russell. Cameron mówi nie tylko o swoim wyglądzie, ale także o uczuciach, które towarzyszą jej całe życie, związane z tym, że jest oceniana tylko na podstawie tego co jest z zewnątrz. Zdradza tajniki branży modowej i przestrzega przed nią młode dziewczyny. Modelka porusza też inne ważne tematy, ale wszystkiego zdradzić nie mogę :)

 

książka na prezent

 

Tutaj możesz pobrać pierwszy rozdział mojej książki - ZA DARMO 

 


5. Roz Savage, Dlaczego przewiosłowałam Pacyfik

WOW! To jest dopiero kobieta! Przyznam, że nigdy wcześniej o niej nie słyszałam, ale po obejrzeniu jej wystąpienia chyba nigdy jej nie zapomnę. Historia Roz zaczyna się jak wszystkie inne... pracowałam w korporacji i czułam, że to nie jest moje miejsce...

 


6. Robyn O'Brien, czemu jedzenie sprawia, że chorujemy

Bardzo uświadamiająca prezentacja na temat tego co jemy i jasno odpowiada na pytanie skąd się biorą choroby, na które z roku na rok umiera coraz więcej ludzi.

 

7. Na ostatnią pozycje, czyli numer siedem nie mogłam się zdecydować, dlatego proszę Was o pomoc. Macie swoje ulubione wystąpienie TEDx? Które z nich, Waszym zdaniem powinno znaleźć się na liście „najlepsze wystąpienia TEDx”?

 


Każdy komentarz pod wpisem i like na fanpage’u jest dla mnie sygnałem, że to co robię i o czym piszę podoba Ci się. To dla mnie świetna wiadomość i duża mobilizacja do tego aby robić to dalej!

Z góry bardzo dziękuję za każdą aktywność!

Podoba Ci się ten wpis?

Jeśli tak, to wpisz swój email TUTAJ, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach pełnych inspiracji życiowej i podróżniczej. Nie ujawnię nikomu Twojego adresu!

Warto zostać w kontakcie! Polub fanpage na facebookukonto na instagramieA jeśli wolisz filmiki to zapraszam na mój profil na YouTube. Na YouTubie jest już również moje wystąpienie na TEDx, podczas którego opowiadam o podróży dookoła świata i odpowiadam na pytanie jak się spełnia marzenia?

Więcej zdjęć z TEDx? i nie tylko! Obserwuj mnie na instagramie:

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
Drukuj

Jestem Mentorką Marzycieli. Pomagam osobom zmęczonym swoją pracą odkryć co tak naprawdę chcą robić w życiu, aby mogli poczuć sens i radość z tego co robią <3 Zrezygnowałam z pracy w korporacji, aby szukać własnej drogi. Wyruszyłam w podróż dookoła świata w pojedynkę, która zmieniła moje podejście do pracy i życia. 

Swoją historię opowiedziałam m.in. na konferencji TEDx i książce „Dziewięć marzeń”. Prowadzę autorskie warsztaty rozwojowe „Podróż do siebie” oraz sesje indywidualne online.

22 thoughts on “7 najlepszych i najbardziej inspirujących wystąpień na TEDx”

 1. Oj, ciężko wybrać jedno (a nawet 10) najlepszych, najbardziej inspirujących wystąpień w wydarzeniach TED. Uwielbiam wystąpnienia Simona Sineka – nie tylko w TEDach („The video that will change your life”, jakkolwiek górnolotnie nie brzmi jest tak fantastyczne, że słuchałam go co najmniej 10 razy). Lubię też wystąpienia poliglotów o nauce języków obcych, bo samą mnie to interesuje. Moja ulubiona prezentacja o językach to ta Benny’ego Lewisa – z niej wynotowałam sobie zdanie „There are seven days in the week and SOMEDAY is not one of them”, które motywuje mnie nie tylko do nauki języków. Dzięki za podzielenie się swoimi ulubionymi – kilku z nich nie znam, już wiem czego będę słuchać dzisiaj w samochodzie… 🙂
  Pozdrawiam!

 2. Oj, ciężko wybrać jedno (a nawet 10) najlepszych, najbardziej inspirujących wystąpień w wydarzeniach TED. Uwielbiam wystąpnienia Simona Sineka – nie tylko w TEDach („The video that will change your life”, jakkolwiek górnolotnie nie brzmi jest tak fantastyczne, że słuchałam go co najmniej 10 razy). Lubię też wystąpienia poliglotów o nauce języków obcych, bo samą mnie to interesuje. Moja ulubiona prezentacja o językach to ta Benny’ego Lewisa – z niej wynotowałam sobie zdanie „There are seven days in the week and SOMEDAY is not one of them”, które motywuje mnie nie tylko do nauki języków. Dzięki za podzielenie się swoimi ulubionymi – kilku z nich nie znam, już wiem czego będę słuchać dzisiaj w samochodzie… 🙂
  Pozdrawiam!

 3. Wieczna Tułaczka

  Nigdy nie słuchałam takich wystąpień motywacyjnych, ale przyznam szczerze, że po tym tekście, mam ochotę już teraz, zaraz odtworzyć wystąpienie nr: 2, 3 i 6. 🙂

 4. Wieczna Tułaczka

  Nigdy nie słuchałam takich wystąpień motywacyjnych, ale przyznam szczerze, że po tym tekście, mam ochotę już teraz, zaraz odtworzyć wystąpienie nr: 2, 3 i 6. 🙂

 5. Generalnie większość wystąpień w ramach TED jest rzeczywiście niesamowicie wartościowa. W tym momencie nie pamiętam dokładnie, które z nich zrobiło na mnie największe wrażenie, ale wiem, że były takie, które dały mi do myślenia. Ale, że skleroza nie boli, to w teraz nie przytoczę konkretów 😉

 6. Generalnie większość wystąpień w ramach TED jest rzeczywiście niesamowicie wartościowa. W tym momencie nie pamiętam dokładnie, które z nich zrobiło na mnie największe wrażenie, ale wiem, że były takie, które dały mi do myślenia. Ale, że skleroza nie boli, to w teraz nie przytoczę konkretów 😉

 7. Karolina Piatkowska

  Dzięki za podzielenie się inspirującymi wystąpieniami! Mój ulubiony to „My stroke of insight | Jill Bolte Taylor”, oglądałam go już chyba z 10 razy i na pewno obejrzę go po raz kolejny. Pozdrawiam!

 8. Karolina Piatkowska

  Dzięki za podzielenie się inspirującymi wystąpieniami! Mój ulubiony to „My stroke of insight | Jill Bolte Taylor”, oglądałam go już chyba z 10 razy i na pewno obejrzę go po raz kolejny. Pozdrawiam!

 9. Regularnie słucham wystąpień TED i za każdym razem wynoszę z nich wiele ciekawych wniosków. Moje ulubione wystąpienie to „Teach girls bravery, not perfection” – Reshma Saujani 🙂

 10. Regularnie słucham wystąpień TED i za każdym razem wynoszę z nich wiele ciekawych wniosków. Moje ulubione wystąpienie to „Teach girls bravery, not perfection” – Reshma Saujani 🙂

 11. Pingback: Wystąpienia publiczne – Instytut Promyka

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wpisy