NAJLEPSZE (BEZPŁATNE) APLIKACJE NIEZBĘDNE W PODRÓŻY

Najlepsze (bezpłatne) aplikacje niezbędne w podróży

Aplikacje w podróży są prawdziwym wybawieniem. Przedstawiam aplikacje, które sprawdziłam i polecam do zainstalowania na swoim smartfonie planując podróż.

Niewielu z nas wyobraża sobie nawet najkrótszą podróż bez telefonu komórkowego, tabletu, laptopa, czy dostępu do internetu. Owszem, są momenty, w których celowo uciekamy od dobrodziejstw techniki, jednakże zdarza się to niezwykle rzadko. Prawda jest taka, że elektronika bardzo ułatwia nam życie, a aplikacje w podróży są niemal niezbędne. Nie wyobrażam sobie odbycia swojej podróży dookoła świata bez korzystania z ich pomocy. Dzięki nim kilkukrotnie odnalazłam właściwą trasę, odwiedziłam interesujące mnie miejsca, znalazłam miejsce noclegowe, przeliczyłam walutę, a także poznałam nowych ludzi. Okazuje się, zatem, iż aplikacje dla podróżnika są prawdziwym wybawieniem. Poniżej przedstawiam aplikacje w podróży, które sprawdziłam i polecam zainstalować na swoim smartfonie, planując podróż.

Mapa w aplikacji

Zdecydowanym numerem jeden na liście aplikacji dla podróżnika są mapy działające online i offline, czyli takie, które nie wymagają dostępu do internetu. Jedną z nich jest aplikacja HERE Maps. Jest to zupełnie darmowa nawigacja dostępna w języku polskim. Co istotne, umożliwia ona korzystanie nie tylko z nawigacji samochodowej, pieszej, ale także transportu publicznego (tej opcji nie testowałam). Warto zaopatrzyć się w więcej niż jedną aplikację z dostępem do map offline, ponieważ z doświadczenia wiem, że w sytuacjach kryzysowych, gdy najbardziej są one nam potrzebne przestają działać, zawieszają się bądź informują o potrzebie natychmiastowej aktualizacji. Dlatego, oprócz HERE Maps, warto wyposażyć się w Maps.me, która dodatkowo posiada funkcje wyszukiwania punktów w oparciu o różne kategorie, np. kawiarnie, restauracje, puby, atrakcje turystyczne, hotele, bankomaty, stacje benzynowe, metro, autobusy, itp. Jeśli możemy liczyć na stały dostęp do internetu to niezbędną aplikacją jest również google maps.

here-maps aplikacje w podróży         google maps aplikacje w podróży

Aplikacje do kontaktu z rodziną, ze znajomymi

Aplikacje w podróży to nie tylko ułatwienie odnalezienia poszukiwanego miejsca docelowego, ale również możliwość kontaktu z innymi ludźmi. Będąc w podróży, często kontaktujemy się z rodziną: wysyłamy wiadomości, zdjęcia, filmy lub po prostu rozmawiamy. Ze znanych i dostępnych bezpłatnych aplikacji posłużą nam m.in. Messenger, Skype, WhatsApp oraz Viber. Moim zdaniem najlepiej sprawdza się Viber, jeśli chodzi o rozmowy telefoniczne oraz WhatsApp przy wysyłaniu wiadomości i mediów. Dużą zaletą WhatsApp jest jego popularność prawie na całym świecie. Rezerwując nocleg w Australii, Azji czy Ameryce dopinałam szczegóły z gospodarzami właśnie za pomocą WhatsApp.

Viber, aplikacja w podróży     WhatsApp, aplikacja w podróży

Aplikacje pomocne w podróży - przemieszczanie się

Często są sytuacje, w których potrzebujemy taksówki. Warto, zaopatrzyć się w aplikację, która znacznie ułatwi nam jej odnalezienie, zamówienie, a także nie nadwyręży naszego budżetu. Doskonałym rozwiązaniem jest Uber. Jest to aplikacja mobilna, która w szybkim czasie pozwoli podróżnikom zamówić przejazd do wyznaczonego miejsca, w cenie tańszej od lokalnych przewoźników. Co ważne, nie będziemy przy tym narażeni na długie oczekiwanie. Aplikacja dostępna jest w wielu miejscach na świecie. Korzystałam z niej m.in. w Budapeszcie, Sydney, Dubaju oraz San Francisco. Co więcej, chętnie zamawiam Ubera również w Warszawie. O szczegółach jak działa aplikacja Uber i moich pierwszych doświadczeniach z nią możecie przeczytać tutaj: San Francisco zakupy

 

Uber aplikacja w podróży

książka na prezent

Nocleg w podróży

Podczas wycieczek musimy gdzieś nocować. Zwykle wybór odpowiedniego hotelu, hostelu czy pensjonatu może sprawiać wiele trudności, a poza tym zajmować nasz czas. Warto zatem skorzystać z aplikacji, które ułatwią nam to zadanie. Jedna z nich jest Booking, za pomocą, której w krótkim czasie można zarezerwować nocleg w pobliskich obiektach przy najkorzystniejszych cenach. Kolejną z przydatnych aplikacji jest Priceline. Korzystałam z niej podróżując po Kalifornii i w tym stanie oferowała konkurencyjne ceny, w porównaniu do aplikacji Booking. Tutaj możesz przeczytać o jej zaletach, których korzystałam podczas road trip po Kalifornii.

Coraz bardziej popularną alternatywą dla hoteli, pensjonatów i hosteli jest Airbnb (pisałam o tej aplikacji również tutaj). Jeśli planujecie podróż niskobudżetową warto zainstalować aplikacje Couchsurfing, umożliwiającą użytkownikowi organizację noclegu u osoby prywatnej, która np. udostępni nam kanapę w salonie. Planuję serię wpisów na temat jak dokładnie działa Couchsurfing oraz o moich doświadczeniach z tym związanych, więc niebawem uzupełnię wpis o szczegółowe linki.

booking, aplikacje w podróży  priceline, aplikacje w podróży airbnb, aplikacje w podróży    couchsurfing, aplikacje w podróży

Bezpieczeństwo w podróży

iPolak jest aplikacją, która oferuje podróżnikom wszystkie najważniejsze informacje o miejscu, do którego się wybierają. Nie dlatego jednak Wam ją polecam. iPolak umożliwia sprawdzenie bezpieczeństwa w danym kraju. Sama powiadomi Cię o zbliżającym się niebezpieczeństwie w państwie, który odwiedzasz lub planujesz odwiedzić.

ipolak, aplikacje dla podróżnikafoursquare

Przelicznik walut i inne przydatne aplikacje

Bardzo przydatną aplikacją jest na pewno Foursquare, o której więcej pisałam tutaj. Dzięki niej mamy pewność smacznego, sprawdzonego wcześniej przez innych posiłku w dobrej cenie. Polecam aplikację, przydatna także w Polsce.

Currency to jedna z moich ulubionych aplikacji. Bardzo przydatna i pomocna w szybkim przeliczeniu waluty na inną dostępną w jego bazie. Baza zawiera ponad 180 walut z całego świata, z bieżącym kursem. Sprawdza się również bez dostępu do internetu.

currency   tinder, aplikacja w podróży

Teraz Was zaskoczę! Tinder! Tak Tinder to aplikacja, którą polecam osobom, które podróżują same i szukają towarzystwa do wspólnego zwiedzania. Jest to aplikacja społecznościowo-randkowa, za której pomocą mamy szansę poznawać i oceniać nowe osoby. Co istotne propozycje dobierane są między innymi dzięki kryteriom odległości, płci czy wieku. Użytkownicy tej aplikacji mogą nawiązać kontakt z innymi ludźmi, którzy często w opisach informują, w jakich celach korzystają z apki i że np. planują wycieczkę i poszukują kompana do wspólnego zwiedzania w Twojej okolicy.

Podsumowując, opisane aplikacje ułatwią Ci życie podczas podróży i sprawią, że więcej czasu poświęcisz na przyjemności. Pozwolą Ci również uniknąć wpadek i stresujących sytuacji. Ciekawa jestem, jakich aplikacji Wy używacie podczas podroży? Napiszcie w komentarzu.

 

Każdy komentarz pod wpisem i like na fanpage'u jest dla mnie sygnałem, że to co robię i o czym piszę podoba Ci się. To dla mnie świetna wiadomość i duża mobilizacja do tego aby robić to dalej!

Z góry bardzo dziękuję za każdą aktywność!

Podoba Ci się ten wpis?

Jeśli tak, to wpisz swój email TUTAJ, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach pełnych inspiracji życiowej i podróżniczej. Nie ujawnię nikomu Twojego adresu!

Warto zostać w kontakcie! Polub fanpage na facebookukonto na instagramieA jeśli wolisz filmiki to zapraszam na mój profil na YouTube. Na YouTubie jest już również moje wystąpienie na TEDx, podczas opowiadam o podróży dookoła świata i odpowiadam na pytanie jak się spełnia marzenia?

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
Drukuj

Jestem Mentorką Marzycieli, Coachem. Pomagam osobom zmęczonym swoją pracą odkryć siebie biznesowo – znaleźć misję i wizję siebie i swojego biznesu. Zbudować biznes zgodny ze sobą, aby mogli poczuć sens i radość z tego co robią <3 Zrezygnowałam z pracy w korporacji, aby szukać własnej drogi. Wyruszyłam w podróż dookoła świata w pojedynkę, która zmieniła moje podejście do pracy i życia. 

Swoją historię opowiedziałam m.in. na konferencji TEDx i książce „Dziewięć marzeń”. Prowadzę autorskie warsztaty rozwojowe „Podróż do siebie” oraz sesje indywidualne online.

32 thoughts on “Najlepsze (bezpłatne) aplikacje niezbędne w podróży”

 1. Niedawno sobie sprawiłem pierwszy smarfon w życiu, więc ten wpis bardzo pomocny! Choć nie chcę szaleć i zapychać telefonu, to WhatsUp, Google Maps i Messenger najbardziej przydatne póki co:-)

  1. „pierwszy smartfon w życiu”? WOW! 🙂 Gratuluję 🙂 Na start te trzy wystarczą, ale jak tylko poznasz lepiej funkcje innych to jestem pewna, że szybko dodasz nowe 🙂

     1. Teraz jestem dłuższy czas zagranicą i nie mogłem uruchomić zagranicznej karty SIM na telefonie bo był simlock, a poza tym czasami tzreba było szybko ze znajomymi się kontaktować i żywcem brakowało telefonu łapiącego sieć WiFi 🙂

 2. Niedawno sobie sprawiłem pierwszy smarfon w życiu, więc ten wpis bardzo pomocny! Choć nie chcę szaleć i zapychać telefonu, to WhatsUp, Google Maps i Messenger najbardziej przydatne póki co:-)

     1. Teraz jestem dłuższy czas zagranicą i nie mogłem uruchomić zagranicznej karty SIM na telefonie bo był simlock, a poza tym czasami tzreba było szybko ze znajomymi się kontaktować i żywcem brakowało telefonu łapiącego sieć WiFi 🙂

 3. Paulina Lewandowska

  Ja w sumie niezbyt korzystam z aplikacji w podróży (no poza tak popularnym w Ameryce Południowej whatsappem ;)), ale fakt, że czasem się przydają :).
  Here maps i maps.me chętnie przetestuję 🙂

 4. Paulina Lewandowska

  Ja w sumie niezbyt korzystam z aplikacji w podróży (no poza tak popularnym w Ameryce Południowej whatsappem ;)), ale fakt, że czasem się przydają :).
  Here maps i maps.me chętnie przetestuję 🙂

 5. Travelling Milady

  Rewelacyjny wpis. Zapisuję na potem, ponieważ jak na złość wyjechałam z Polski na kilka miesięcy, a tu wysiadł mi telefon i jestem jak bez ręki. A szkoda, bo teraz widzę ile bym skorzystała.

 6. Travelling Milady

  Rewelacyjny wpis. Zapisuję na potem, ponieważ jak na złość wyjechałam z Polski na kilka miesięcy, a tu wysiadł mi telefon i jestem jak bez ręki. A szkoda, bo teraz widzę ile bym skorzystała.

 7. Bardzo przydatny zestaw aplikacji! Nie ze wszystkich jeszcze korzystam, ale większość faktycznie się przydaje 😉 jak będę potrzebowała czegoś więcej, to znów tu zaglądnę ;)) dzięki!

 8. Bardzo przydatny zestaw aplikacji! Nie ze wszystkich jeszcze korzystam, ale większość faktycznie się przydaje 😉 jak będę potrzebowała czegoś więcej, to znów tu zaglądnę ;)) dzięki!

 9. Bartłomiej Gardoliński

  Jeżeli używacie smartfona jako jedynego aparatu fotograficznego w Waszej podróży, pamiętajcie o możliwości ustawienia automatycznego przesyłania zdjęć na chmurę, gdy tylko będzie w zasięgu Wi-Fi. Taką usługę daje Wam: GoogleDysk, DropBox, OneDrive itp. W przypadku kradzieży telefonu, zawsze możecie go zdalnie odłączyć od chmury, a Wasze zdjęcia i filmy zostaną.

 10. Bartłomiej Gardoliński

  Jeżeli używacie smartfona jako jedynego aparatu fotograficznego w Waszej podróży, pamiętajcie o możliwości ustawienia automatycznego przesyłania zdjęć na chmurę, gdy tylko będzie w zasięgu Wi-Fi. Taką usługę daje Wam: GoogleDysk, DropBox, OneDrive itp. W przypadku kradzieży telefonu, zawsze możecie go zdalnie odłączyć od chmury, a Wasze zdjęcia i filmy zostaną.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wpisy