Człowiek Inspiracja projekt

Człowiek Inspiracja - nowy projekt na blogu

Czy możliwe jest wykonywanie pracy, która daje poczucie sensu, misji i pieniądze? Niektórzy mówią, że pieniądze to podatek VAT od fajnej roboty, a nie cel sam w sobie. Czy to możliwe tak żyć? Jeśli ktoś z Was tak jak ja, nadal szuka swojej drogi w życiu to znajdzie dużą dawkę inspiracji w projekcie, który rusza na blogu. Projekt nosi tytuł „Człowiek Inspiracja”.

Gdy tuż po rozwiązaniu umowy z pracodawcą, ostatni raz jechałam korporacyjną windą w dół, kolega, dotychczas pracujący ze mną na piętrze, zagaił:

– Co teraz będziesz robić?

– Nie wiem. – odpowiedziałam szczerze.

– Ale co, szukasz pracy? Etatu w innej korporacji?

Od tej sytuacji do dziś, takich rozmów przeszłam wiele. Co kilka dni ktoś mnie pyta o plany na przyszłość. Część z tym pytań wynika z troski, większość z czystej ciekawości co teraz będę robić w życiu. Zwróciłam uwagę, że większość z nich prawdopodobnie nieświadomie od razu nasuwa mi odpowiedź: „Etat w innej korporacji?”. Jak człowiek spędził ostatnią dekadę pracując w korporacji, to jakie inne rozwiązanie może się pojawić w głowie jako pierwsze? Bardzo dobrze to rozumiem, ponieważ moje pierwsza myśl była taka sama. Z tą różnicą, że z całego serca nie chciałam, aby ta myśl była moją przyszłością.

Dało mi to do myślenia i zaczęłam szukać wokół siebie osób, które nie pracują ani w korporacji, ani na etacie. Na pierwszy rzut oka wydawało mi się, że wszyscy tak żyją, lecz gdy zaczęłam rozglądać się uważniej okazało się, że jednak nie wszyscy. Te poszukiwania i wiara, że praca, którą wykonujemy może być misją, powołaniem, która pomaga innym albo chociaż daje poczucie sensu (pisałam o tym we wpisie: Jedyną pewną rzeczą jest zmiana) natchnęły mnie, aby rozpocząć na blogu cykl wpisów pod tytułem „Człowiek Inspiracja”.

Co rozumiem pod nazwą „Człowiek Inspiracja”?

Człowiek Inspiracja to osoba z pasją, która widzi sens w swojej pracy. Swoją pracą pomaga, inspiruje innych, ale też godnie zarabia. Być może uważa, że to co robi to jej powołanie, misja na tym świecie.

Czy jest możliwe pracować z pasją, poczuciem misji a przy okazji dobrze zarabiać? O to między innymi będę pytała gości, których zaproszę do projektu. Zapytam o to jak oni szukali swojego powołania i jakie rady dają tym co nadal poszukują swojej drogi.

Czytając książkę Człowiek w poszukiwaniu sensu, VIKTOR E. FRANKL, zapadły mi w pamięć słowa:

„…prawdziwy sens życia odnajdziemy raczej w świecie zewnętrznym niż w sobie samym, jako że nie jest prawdą twierdzenie, iż człowiek stanowi system zamknięty… człowiek zawsze kieruje się oraz jest kierowany w stronę czegoś lub kogoś innego niż on sam – może to być zarówno oczekujący wypełnienia sens, jak i inny człowiek, którego spotykamy na swojej drodze. Im bardziej zapominamy o sobie – oddając się sprawie, której pragniemy służyć, bądź też osobie, którą pragniemy kochać – tym głębsze jest nasze człowieczeństwo i tym bardziej urzeczywistniamy swój potencjał.”

Słowa autora wydają się potwierdzeniem moich rozważań. Zgodnie z nimi czas przestać szukać więcej odpowiedzi o sens tego wszystkiego w sobie i zacząć poszukiwania w świecie zewnętrznym. Będę zapraszała do wywiadu na blogu ludzi, których można nazwać Człowiekiem Inspiracją. Być może czytając opis takiej osoby od razu pomyśleliście o konkretnej osobie, która idealnie pasuje do projektu. Dajcie proszę znać na ten temat w komentarzu. Być może to właśnie z nią przeprowadzę wywiad a jej historia okaże się dla kogoś inspiracją do znalezienia własnej drogi.  

UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on print
Drukuj

Jeśli zarezerwujesz lot, nocleg lub samochód za pomocą powyższych linków, to do mojej skarbonki wpadnie kilka groszy. Co prawda, nie są to kokosy, ale każdy grosz się liczy. Obiecuję, ze przeznaczę go na rozwój tego bloga i w żaden sposób nie wpłynie to na cenę Twojej rezerwacji.

Autorka książki „Dziewięć marzeń”. Ulubiony kierunek podróży to Azja. Zakochała się w niej podczas podróży dookoła świata w pojedynkę. Kiedy nie podróżuje, dba o ogródek (na balkonie :)) i litrami pije zieloną herbatę. Zaraża energią i wierzy, że wszystko co dajemy do nas wraca. 

5 thoughts on “Człowiek Inspiracja – nowy projekt na blogu”

  1. Znam taką osobę, żyje z swojej pasji. Pamiętam jedną z jego porad : cen się nie bierz mało za swoją prace , ludzie nie szanują tego co jest tanie lub co dostają za darmo. I miał rację.

  2. I znając życie w projekcie wezmą udział tylko znane osoby, rozwijające swój biznes albo freelancerzy podróżnicy..

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze wpisy