Co zobaczyć w San Diego

Co zobaczyć w San Diego? TOP 5 | blog lovelajf.pl

Na trasie naszego road trip po Kalifornii zatrzymaliśmy się w San Diego. San Diego jest nazywane niedocenioną, przyrodnią siostrą Los Angeles. Dlaczego? Powód jest jeden - jest mniej popularna od siostry. Pod wszystkimi innymi względami jest o wiele ciekawsza od LA. Dla porównania w Los Angeles spędziliśmy półtora dnia, w San Diego trzy, po czym rok później wróciłam do San Diego na ponad tydzień.  Spisałam 5 najfajniejszych i najciekawszych miejsc, które warto zobaczyć w San Diego, m. in. SeaWord, Old Town czy La Jolla Cove.

SeaWorld San Diego

 

Jeden z trzech dni, które spędziliśmy w San Diego, poświęciliśmy na zabawę w Seaworld. To wodny park rozrywki, gdzie z jednej strony można poszaleć na rollercosterze, a z drugiej podziwiać pokazy orek, delfinów, lwów morskich i innych zwierzaków. Moją uwagę zwróciła przestrzeń z akwariami, gdzie wokół nas pływają przecudne kolorowe stworzenia morskie. Powierzchnia tego parku jest ogromna i bardzo zadbana. Warto się tam wybrać, aby choć na kilka godzin poczuć się znów jak dziecko. Świetnie się bawiliśmy na miejscu!

Warto kupić wejściówki i ewentualne dodatkowe atrakcje wcześniej przez stronkę SeaWorld.

Co zobaczyć w San Diego

Co zobaczyć w San Diego

Co zobaczyć w San Diego

Co zobaczyć w San Diego

 

Old Town San Diego

 

Tutaj trafiłam przypadkiem, spacerując po mieście i miło się zaskoczyłam. Warto zobaczyć w San Diego najstarszą część miasta, czyli Old Town San Diego. Co ciekawe, okolica Old Town bardzo często pokazywana jest w Westernach. Bez wątpienia można poczuć się tu jak na planie filmowym. Klimatyczne budynki, ulice i dostosowane do atmosfery atrakcje, na przykład  Muzeum Junipero Serra albo Whaley House. Można tu miło spędzić czas, zrobić zakupy, posmakować meksykańskich przysmaków i nacieszyć oko widokami prosto z amerykańskich westernów. 

 

Co zobaczyć w San Diego

Co zobaczyć w San Diego

Co zobaczyć w San Diego

Co zobaczyć w San Diego

 

Moja ulubiona atrakcja San Diego to absolutnie niecodzienna przyroda <3 To koniecznie trzeba zobaczyć w San Diego!

 

La Jolla Cove

 

Najkrócej pisząc, La Jolla Cove  to piaszczysta plaża, ogromne fale, wysokie klify i... opalające się foczki i lwy morskie. W okół rzesze turystów przyglądające się wylegującymi się na brzegu fokami. One nic sobie z tego nie robią i koncentrują się na nic nie robieniu. Upodobały sobie to miejsce na odpoczynek i nie ma wyjścia, trzeba to zaakceptować. Na szczęście plaża jest bardzo szeroka, dlatego miłośnicy surfingu i nurkowania również mają kawałek dla siebie. La Jolla Cove znajduje się w ekskluzywnej i popularnej dzielnicy La Jolla. 

Co zobaczyć w San Diego

Co zobaczyć w San Diego

 

Coast Boulevard Park

 

Jednym z najprzyjemniejszych miejsc na spacer jest Coast Boulevard Park, w dzielnicy La Jolla. Spacerując wśród zieleni wzdłuż klifów mamy widok na ocean. Polecam wybrać się wieczorem na zachód słońca. 

Co zobaczyć w San Diego

Co zobaczyć w San Diego

zobaczyć w San Diego lovelajf

 

Ellen Browning Scripps Park

 

W tej samej dzielnicy La Jolla jest jeszcze jeden park, nazwany Ellen Browning Scripps Park. Wyróżnia się większą od powyższych powierzchnią zieleni i nietypowymi drzewami, a także mam wrażenie mniejszą liczbą odwiedzających. 

 

Co zobaczyć w San Diego

Co zobaczyć w San Diego

zobaczyć w San Diego lovelajf

Co zobaczyć w San Diego

 

Dzielnicą w której warto spędzić wieczór bądź wybrać się coś zjeść jest niezwykle kolorowa dzielnica Hillcrest. Miło spędziliśmy tam czas :) -> San Diego Hillcrest

Oprócz powyższych wartych miejsc do zobaczenia w San Diego jest jeszcze jeden powód aby się tam zatrzymać. Tak jak wspominałam na początku rok po road trip po Kalifornii, wróciłam do San Diego podczas podróży dookoła świata w pojedynkę. Dlaczego? Ze względu na odległość San Diego od Meksyku.  Poprosiłam mojego hosta, abyśmy się tam wybrali choćby na jeden dzień i się udało! Ale to już temat na inny wpis :)

San Diego meksyk granica

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
Google+
Drukuj

Jeśli zarezerwujesz lot, nocleg lub samochód za pomocą powyższych linków, to do mojej skarbonki wpadnie kilka groszy. Co prawda, nie są to kokosy, ale każdy grosz się liczy. Obiecuję, ze przeznaczę go na rozwój tego bloga i w żaden sposób nie wpłynie to na cenę Twojej rezerwacji.

pisze o samorozwoju, podróżach i inspiruje do znalezienia w sobie odwagi do spełniania marzeń. Ulubiony kierunek podróży to Azja. Zakochała się w niej podczas podróży dookoła świata w pojedynkę. Kiedy nie podróżuje, dba o ogródek (na balkonie :)) i litrami pije zieloną herbatę. Zaraża energią i wierzy, że wszystko co dajemy do nas wraca.

2 thoughts on “Co zobaczyć w San Diego? TOP 5 | blog lovelajf.pl”

  1. Zdecydowanie plaża La Jolla Cove!! Wygląda bosko <3 Pierwszy raz widziałam zdjęcia tej plaży na zdjęciach koleżanki, która wyprowadziła się kilka ładnych lat temu do San Diego. Fajnie, że coraz więcej blogerów podróżniczych dociera do tego miasta i pokazuje, że nie tylko Los Angeles jest warte zobaczenia 😉

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze wpisy

Zobacz co u mnie słychać

Copyright lovelajf.pl