Co zobaczyć w San Diego

Co zobaczyć w San Diego? TOP 5 | blog lovelajf.pl

Na trasie naszego road trip po Kalifornii zatrzymaliśmy się w San Diego. Kalifornijskie miasto nazywane jest niedocenioną, przyrodnią siostrą Los Angeles. Dlaczego? Powód jest jeden - jest mniej popularna od siostry lecz pod wszystkimi innymi względami jest o wiele ciekawsza od LA. Z tego powodu w Los Angeles spędziliśmy półtora dnia, w San Diego trzy. Po czym rok później wróciłam do San Diego na ponad tydzień.  Spisałam 5 najfajniejszych i najciekawszych miejsc, które warto zobaczyć w San Diego, m. in. SeaWord, Old Town czy La Jolla Cove.

SeaWorld San Diego

Cały dzień poświęciliśmy na zabawę w Seaworld. To wodny park rozrywki, gdzie z jednej strony można poszaleć na rollercosterze, a z drugiej podziwiać pokazy orek, delfinów, lwów morskich i innych zwierzaków. Moją uwagę zwróciła przestrzeń z akwariami, gdzie wokół nas pływały przecudne kolorowe stworzenia morskie. Warto się tam wybrać, aby choć na kilka godzin poczuć się znów jak dziecko. 

Warto kupić wejściówki i ewentualne dodatkowe atrakcje wcześniej przez stronkę SeaWorld.

Co zobaczyć w San Diego

Co zobaczyć w San Diego

Co zobaczyć w San Diego

Co zobaczyć w San Diego

 

Old Town San Diego

Trafiłam tutaj zupełnie  przypadkiem. Spacerując po mieście, miło się zaskoczyłam. Najstarsza część miasta, czyli Old Town San Diego to świetne miejsce na spacer, zakupy czy meksykańskie takos. Można poczuć się tu jak na planie filmowym. Klimatyczne budynki, ulice i dostosowane do atmosfery atrakcje, na przykład  Muzeum Junipero Serra albo Whaley House. Co ciekawe, okolica Old Town bardzo często pokazywana jest w Westernach.  

 

Co zobaczyć w San Diego

Co zobaczyć w San Diego

Co zobaczyć w San Diego

Co zobaczyć w San Diego

 

Co zobaczyć w San Diego? Moja ulubiona atrakcja to absolutnie niecodzienna przyroda <3 

 

La Jolla Cove

La Jolla Cove  to piaszczyste plaże i ogromne fale uderzające o klify... na ich brzegu wygrzewają się foki i lwy morskie. Miłośnicy surfingu i nurkowania również mają kawałek piasku dla siebie. W okół przyglądająca się wszystkiemu rzesza turystów. La Jolla Cove znajduje się w ekskluzywnej i popularnej dzielnicy La Jolla. 

Co zobaczyć w San Diego

Co zobaczyć w San Diego

 

Coast Boulevard Park

Jednym z najprzyjemniejszych miejsc na spacer jest Coast Boulevard Park, w dzielnicy La Jolla. Spacerując wśród zieleni wzdłuż klifów jest widok na ocean. Polecam wybrać się wieczorem na zachód słońca. 

Co zobaczyć w San Diego

Co zobaczyć w San Diego

zobaczyć w San Diego lovelajf

 

książka na prezent

Ellen Browning Scripps Park

W tej samej dzielnicy La Jolla jest jeszcze jeden park, nazwany Ellen Browning Scripps Park. Wyróżnia się większą od powyższych powierzchnią zieleni i nietypowymi drzewami, a także mam wrażenie mniejszą liczbą odwiedzających. 

 

Co zobaczyć w San Diego

Co zobaczyć w San Diego

zobaczyć w San Diego lovelajf

Co zobaczyć w San Diego

 

Dzielnicą w której warto spędzić wieczór bądź wybrać się coś zjeść jest niezwykle kolorowa dzielnica Hillcrest. Polecam -> San Diego Hillcrest

Oprócz powyższych wartych miejsc do zobaczenia w San Diego jest jeszcze jeden powód aby się tam zatrzymać. Tak jak wspominałam na początku rok po road trip po Kalifornii, wróciłam do San Diego podczas podróży dookoła świata w pojedynkę. Dlaczego? Ze względu na odległość San Diego od Meksyku.  Poprosiłam mojego hosta, abyśmy się tam wybrali choćby na jeden dzień i się udało! Ale to już temat na inny wpis :)

San Diego meksyk granica

UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on print
Drukuj

Jeśli zarezerwujesz nocleg lub samochód za pomocą powyższych linków, to do mojej skarbonki wpadnie kilka groszy. Co prawda, nie są to kokosy, ale każdy grosz się liczy. Obiecuję, ze przeznaczę go na rozwój tego bloga i w żaden sposób nie wpłynie to na cenę Twojej rezerwacji.

Autorka książki “Dziewięć marzeń”. Ulubiony kierunek podróży to Azja. Zakochała się w niej podczas podróży dookoła świata w pojedynkę. Kiedy nie podróżuje, dba o ogródek (na balkonie :)) i litrami pije zieloną herbatę. Zaraża energią i wierzy, że wszystko co dajemy do nas wraca. 

2 thoughts on “Co zobaczyć w San Diego? TOP 5 | blog lovelajf.pl”

  1. Zdecydowanie plaża La Jolla Cove!! Wygląda bosko <3 Pierwszy raz widziałam zdjęcia tej plaży na zdjęciach koleżanki, która wyprowadziła się kilka ładnych lat temu do San Diego. Fajnie, że coraz więcej blogerów podróżniczych dociera do tego miasta i pokazuje, że nie tylko Los Angeles jest warte zobaczenia 😉

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze wpisy