Udawalawe National Park_14

Safari w Udawalawe Park Narodowy, Sri Lanka

Każdego dnia turyści przyjeżdżają do Udawalawe, aby na własne oczy zobaczyć mieszkańców parku narodowego Udawalawe. Powierzchnia parku to około 31 tysięcy hektarów. Zamieszkana jest przez słonie, krokodyle, bawoły, szakale i małpy. Są też pawie indyjskie, orły, sokoły i różnokolorowe ptaki, których nazwy nigdy nie poznamy. Wszystkie z wymienionych zobaczyliśmy podczas safari. Zdjęcia poniżej.

Nie sądziłam, że safari to atrakcja dla mnie. A jednak zmieniłam zdanie gdy wsiadłam do jeepa i po przekroczeniu granicy parku rozpoczęliśmy off-road. Widok zwierząt i ich zachowania w swoim naturalnym środowisku to wręcz wzruszający widok. Jako pierwszą na swojej drodze spotkaliśmy rodzinę słoni z plączącym się między ich nogami młodym słoniem. Sięgali trąbami po zielone gałęzie krzaków i nawet nie zwracali na nas uwagi. Miałam okazję widzieć słonie wcześniej w zoo czy w Tajlandii, ale to zupełnie coś innego. W Udawalawe National Park zwierzęta są u siebie, więc czują się bezpiecznie. 

Praktyczne informacje o safari w Udawalawe National Park

Z polecenia zatrzymaliśmy się hotelu Walawa Park View. Przyjechaliśmy tu ze względu na dobrą sławę właściciela guest house'u, który zabiera również gości na safari do Udawalawe National Park. Naszym kierowcą i przewodnikiem był Mohan Rathnaka. Szybko pokazał, że zasłużył na swoją dobrą opinię. Nie jeździł z tłumem innych kierowców wyjeżdżonymi drogami. Znał to miejsce jak własną kieszeń i już po kilku minutach pokazywał nam rodzinę słoni. O Mohanie przeczytaliśmy na blogu dwarazyziemia.pl . Wszystko co tam znaleźliśmy było prawdą. Mohan zna kilka polskich słów i rozśmieszał nam łamiąc język mówiąc „Look, it’s małpa”; „Look, it’s sloń”.

Pobudka o 4 rano, żeby półgodziny później ruszyć jeepem w kierunku parku (koniecznie weźcie ze sobą coś ciepłego). Wiem, jak się czyta o której trzeba wstać to się odechciewa safari, ale tak wczesna pora to nie fanaberia przewodnika. Park otwierają o 5:30 i w o tej godzinie stoi już kolejka samochodów, która jak najszybciej chce się dostać do środka. Dlaczego? Póki jest rano a nie jest gorąco zwierzęta nie chowają się między drzewami i chętnie wychodzą . Około 10 może być już dla nich za gorąco i idą na drzemkę, a co za tym idzie my nie mamy czego oglądać.   

Zapłaciliśmy 5500 rupii od osoby za wszystko. Ceny podobno oscylują w granicach 5000 – 7000 rupii w zależności od hotelu, w którym bukujemy oraz liczby osób w jeepie. Im więcej uczestników wycieczki tym taniej. Nas były cztery osoby.

Zobaczcie zdjęcia:

Udawalawe National Park Sri Lanka

PS Szukasz inspiracji?

Napisałam książkę, która opowiada historię, która wydarzyła się naprawdę. Po wielu latach pracy w korporacji przestałam widzieć sens w codzienności mojego życia. Porzuciłam pracę managera w jednej z warszawskich korporacji, sprzedałam dobytek i postawiłam na marzenia. Tak rozpoczęła się podróż dookoła świata w pojedynkę.

Pełna humoru i przygód inspirująca historia o przyjaźni, miłości i poszukiwaniu siebie z egzotyką m.in. Bali, Filipin, Australii, Hawajów w tle. Zdaniem czytelników, ta książka to wulkan inspiracji! Tutaj dowiesz się więcej.

 

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
Drukuj

Martina Zawadzka-Gawrońska – Coach, Mentorka biznesu w zgodzie ze sobą. Pomagam odnaleźć swoją drogę w chaosie pomysłów, odkryć swoją misję i wyjść z nią do świata. Inspiruje do stawiania pierwszych kroków w biznesie online. Wszystko to, bo wierzę, że praca oprócz pieniędzy może dać nam dużo radości i poczucie sensu.

Zrezygnowałam z pracy w korporacji, aby szukać własnej drogi. Wyruszyłam w podróż dookoła świata w pojedynkę, która zmieniła moje podejście do pracy i życia. To doświadczenie oraz studia coachingu akredytowane przez ICF zaprowadziły mnie do poszukiwań sensu i większej radości w tym co robimy.

Swoją historię opowiedziałam m.in. na konferencji TEDx. Jestem autorką książki „Dziewięć marzeń” oraz bloga lovelajf.pl. Prowadzę autorskie warsztaty rozwojowe „Podróż do siebie” oraz sesje indywidualne online. Stworzyłam skuteczną Autorską Metodę Dream BIG! odkrywania pomysłu na siebie, swojej misji.

2 thoughts on “Safari w Udawalawe Park Narodowy, Sri Lanka”

  1. Czy masz może kontakt do tego przewodnika? Wybieramy się za miesiąc na Sri Lankę. Dziękuje.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wpisy