meksyk-e1505155966557

Ale Meksyk! Granica San Diego Meksyk

Granica San Diego Meksyk. Oprócz słońca i pięknych plaż, powodem dla którego zatrzymałam się w San Diego jest fakt, że graniczy ono z Meksykiem. Meksyk marzył mi się od kilku lat, dlatego nie miałam wątpliwości, że będąc w okolicy odwiedzę go, chociażby na jeden dzień!

Granica San Diego Meksyk

Na wstępie, opowiem Wam o kilku faktach dotyczących granicy San Ysidro (granica San Diego Meksyk), które sprawiają, że przekroczenie jej jest przeżyciem, które pozostaje w pamięci na długo! Granica amerykańsko-meksykańska jest najruchliwszą i najbardziej umocnioną granicą USA, ze względu na masowe próby jej nielegalnego przekroczenia przez imigrantów z Meksyku.

Granica USA -Meksyk
Granica USA -Meksyk, źródło: By Sgt. 1st Class Gordon Hyde - http://www.ngb.army.mil, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2614735


Teren jest zabezpieczona przez amerykańską straż na wszystkie możliwe sposoby. Wysokie betonowe mury, rzędy siatek z drutami na których zainstalowane są kamery na podczerwień, czujniki ruchu, a w powietrzu można zobaczyć nawet drony. Co więcej, obszar przygraniczny monitorowany jest przez parole policyjne oraz helikoptery. Granicę patroluje około 22 tysięcy strażników granicznych. San Ysidro, czyli przejście graniczne między San Diego a Tijuaną jest najbardziej obleganym przejściem granicznym na świecie! Podobno około 100 tysięcy osób dziennie przejeżdża lub przechodzi przez jej bramki. W tym także my!

granica Meksyk Ameryka

Razem ze znajomymi, przekroczyliśmy bramki tej nietypowej granicy. Aby przyspieszyć przedostanie się na drugą stronę zostawiliśmy samochód na parkingu po amerykańskiej stronie. Wjazd samochodem do Meksyku nie jest dobrym pomysłem. Po pierwsze za względu na około 4h czas stania w korku przed bramką graniczną, po drugie ponieważ warunki jazdy w Meksyku to „prawdziwy Meksyk!”.

Jeśli jesteście w San Diego, nie macie auta, a chcielibyście dostać się do Meksyku to bez problemu dostaniecie się do granicy kolejką z centrum miasta.  Potem wystarczy przejść przez bramki dla pieszych, pokazać paszport, odpowiedzieć na kilka pytań strażnika i już.

przejście graniczne Ameryka Meksyk
Przejście graniczne dla pieszych, źródło: http://www.990px.pl/index.php/2009/10/07/mur-na-granicy-usa-meksyk/

książka na prezent

Jeśli temat Was zainteresował, świetny reportaż zdjęciowy możecie znaleźć tutaj.

 

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
Drukuj

Słucham swojego serca, to ono dyktuje kierunki, w których podążam. Kocham podróżować, śmiać się i pić zieloną herbatę. Napisałam książkę o swojej podróży dookoła świata w pojedynkę „Dziewięć marzeń”. Tworzę i prowadzę autorskie warsztaty rozwojowe dla kobiet o poznaniu siebie.

3 thoughts on “Ale Meksyk! Granica San Diego Meksyk”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wpisy