Pogoda na Majorce w marcu

Pogoda na Majorce w marcu. To warto wiedzieć przed podróżą!

Pogoda na Majorce w marcu. Majorka w marcu ma bardzo przyjemną pogodę. Przed wylotem internet ostrzegał mnie, że może być deszczowo – w tym okresie może padać nawet 13 dni w ciągu miesiąca! Najniższa średnia temperatura na Majorce w marcu to od 8 do 18 stopni. Czy to, aby na pewno dobry czas, aby wybrać się na urlop na Majorkę? Owszem, jeśli celem naszego urlopu jest zwiedzanie, spacery i aktywny wypoczynek. To kiepski czas dla osób, które szukają miejsca na leżenie i opalanie się na plaży. Temperatura wody w morzu to około 14 stopni.

Nasze doświadczenia pogodowe podczas urlopu na Majorce w marcu

Odwiedziliśmy Majorkę w połowie marca. Podczas pobytu temperatura powietrza w ciągu dnia wynosiła około 13 -20 stopni. W odczuwaniu tej temperatury przeszkadzał silny wiatr, delikatne krople deszczu albo w niekiedy brak słońca. Jednej nocy wiatr w nocy zamienił się w niezłą wichurę. Zatrzymaliśmy się w hotelu na wzgórzu, w pokoju z widokiem na morze, co zapewne nasilało nocne hałasy. Nasz pobyt na Majorce trwał od 11- 15 marca 2018 i pomimo wcześniejszych wątpliwości czy nie powinniśmy wykupić lotu powrotnego kilka dni później, to na miejscu byliśmy bardzo zadowoleni, że dokonaliśmy takiego wyboru. Tak jak wspomniałam w poprzednim akapicie, pogoda jest idealna na zwiedzanie wyspy samochodem, autobusem, czy spacery. Nie ma niestety mowy o położeniu się na leżaczku i na przykład poczytaniu książki (tutaj możesz pobrać pierwszy rozdział mojej książki - ZA DARMO) . Naszą podróż na Majorkę w marcu uważam za bardzo udaną, natomiast nie za bardzo odpoczęliśmy.

Mimo wielu rad, które usłyszeliśmy przed wyjazdem, że bez wypożyczenia samochodu na Majorce ani rusz. Udało nam się zwiedzić najciekawsze atrakcje Majorki komunikacją miejską. Wszystko opisałam tutaj: Majorka bez wypożyczenia samochodu. 

Pogoda na Majorce w marcu – jakie ubrania spakować?

W dzień chodziliśmy ubrani w dwa długie rękawy – koszula z bluzą, bądź sweterek z kurtką jeansową i okryta szalem. Wszyscy w długich spodniach. Warto zaopatrzyć się w okulary słoneczne i wygodne buty. Przewiewne sukienki i krótkie spodenki niestety się nie przydały. Jeśli wybieracie się na Majorkę liniami Ryanair to bagaż podręczny w zupełności wystarczy.

Bawcie się dobrze ;)

 

Pogoda na Majorce w marcu

 

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
Drukuj

Jestem Mentorką Marzycieli. Pomagam osobom zmęczonym swoją pracą odkryć co tak naprawdę chcą robić w życiu, aby mogli poczuć sens i radość z tego co robią <3 Zrezygnowałam z pracy w korporacji, aby szukać własnej drogi. Wyruszyłam w podróż dookoła świata w pojedynkę, która zmieniła moje podejście do pracy i życia. 

Swoją historię opowiedziałam m.in. na konferencji TEDx i książce „Dziewięć marzeń”. Prowadzę autorskie warsztaty rozwojowe „Podróż do siebie” oraz sesje indywidualne online.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wpisy