Wisła szlaki turystyczne

Wisła jakiej nie znacie! Szlaki (nie)turystyczne Wisły

Stało się już małą tradycją, że raz w roku odwiedzamy Wisłę i przez kilka dni ładujemy tam baterię. Pisałam już o największych atrakcjach i szlakach turystycznych Wisły, więc dziś skupię się na romantycznej, kulturalnej stronie i zwiedzaniu Wisły poza turystycznym szlakiem.
 

Wisła szlaki turystyczne i nieturystyczne

Tym razem postawiliśmy na zwiedzanie Wisły i okolic poza turystycznym szlakiem. MD odkrył aplikacje, która już od jakiegoś czasu uprzyjemnia nam spacery po Warszawie, Brodnicy i każdym nowym miejscu, które odwiedzamy.  A dziś poznaliśmy z nią nieturystyczne szlaki Wisły. Mówię o aplikacji geocaching (dostępna na android i apple). Dla mnie to zabawa w podchody XXI wieku, a oficjalnie to zabawa w poszukiwanie skarbów za pomocą odbiornika GPS. Najprościej pisząc polega to na tym, że: ktoś przygotowuje skrytki (Skrytka inaczej zwana keszem, czyli przeważnie pudełko owinięte czarną taśmą izolacyjną. W pudełku jest karteczka (+ czasem ołówek) na której podpisują się osoby, które znalazły skrytkę). Skrytki są pochowane w najróżniejszym miejscach na świecie (prawdopodobnie też w Twoim mieście). W aplikacji jest mapa oraz wskazówki jak do niej dotrzeć.

Wisła szlaki turystyczne

Wisła szlaki turystyczne

Wisła szlaki turystyczne

Mogą być ukryte wszędzie - na drzewie, znaku, płocie, przy kościele, albo obok sklepu, w którym codziennie rano kupujesz bułki. To naprawdę świetna zabawa praktycznie dla każdego. Spacerujemy z nią i zwiedzamy np. Wisłę, ale patrząc na komentarze pod keszami w aplikacji bawią się z nią osoby w każdym wieku i rodziny z dziećmi. 

Zabawa prowadziła nas przez szlaki turystycznie na które nigdy byśmy nie trafili gdyby nie geocaching. Okazało się, że miasto ma nie tylko bardzo turystyczną twarz - góry, centrum, szlaki turystyczne, karczmy i góralski klimat, ale też bardzo ciekawą kulturalną i romantyczną stronę.

Wisła szlaki turystyczne

Wisła szlaki turystyczne

Wisła szlaki turystyczne

Wisło - trochę kultury!

Odkryliśmy w Wiśle miejsce pełne kultury, sztuki i rozrywki. Muzyka klasyczna, rozrywkowa, przyjemna przestrzeń i widoki. W każdą sobotę od 19:00-21:00 w Villa Rubinstein odbywają się koncerty fortepianowe. 

Villa Rubinstein Wisła

Villa Rubinstein Wisła

 

Co miesiąc przybywają tu aktorzy, tancerze,  piosenkarze, a także artyści kabaretowi z Prawnicy Pod Baranami. Wszystko to, aby cieszyć oko i ucho występami pełnymi muzyki i tańca, kolorowych kostiumów i błyskotliwych dialogów. W tym roku tematami przewodnimi występów były i będą: tango argentyńskie i urugwajskie, piosenki Edith Piaf, przeboje z musicalu "New York, New York...". Myślę, że to miła alternatywa do powszechnie znanych rozrywek w Wiśle i dobry pomysł na odpoczynek i spędzenie miłego wieczoru. 

Villa Rubinstein Wisła

Villa Rubinstein Wisła

Wisła szlaki turystyczne, Villa Rubinstein Wisła

 

Tu i teraz

 

Te kilka dni w Wiśle, różniło się od innych naszych wyjazdów. Nie wiem czy to zasługa romantycznej muzyki, która codziennie grała na terenie obiektu, wytworne jedzenie, a może po prostu beskidzkie powietrze, że tak naturalnie i zupełnie bez przymusu odłożyliśmy komórki i laptopy. Otworzyliśmy się na bycie tu i teraz. Piszę, o tym ponieważ za każdym razem gdy robiliśmy podejścia na przykład do odłożenia telefonów na bok to kończyło się nienaturalna ciszą i unoszącym się w powietrzu zniecierpliwieniem. Tym razem było inaczej. Zaczęło się niewinnie "bo po prostu jedno i drugie zapomniało zabrać telefonu z pokoju", usiedliśmy do kolacji i po 2h jedzenia, picia i ROZMOWY przypomniało nam się, że nie mamy ich przy sobie i co najważniejsze jest nam z tym dobrze. Każdy kolejny posiłek, spacer i zwiedzanie spędzaliśmy bez instagram'ów, facebook'ów i po prostu patrzenia w telefon. Chyba jeszcze nigdy tak nie odpoczęliśmy i bardzo dawno nie spędziliśmy tyle czasu na wspólne rozmowy. Dziękujemy za te chwile, nieplanowane, nowe doświadczenie oraz zaproszenie do Wisły - obsłudze Villi Rubenstein.

Villa Rubinstein Wisła

UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on print
Drukuj

Jeśli zarezerwujesz lot, nocleg lub samochód za pomocą powyższych linków, to do mojej skarbonki wpadnie kilka groszy. Co prawda, nie są to kokosy, ale każdy grosz się liczy. Obiecuję, ze przeznaczę go na rozwój tego bloga i w żaden sposób nie wpłynie to na cenę Twojej rezerwacji.

Autorka książki „Dziewięć marzeń”. Ulubiony kierunek podróży to Azja. Zakochała się w niej podczas podróży dookoła świata w pojedynkę. Kiedy nie podróżuje, dba o ogródek (na balkonie :)) i litrami pije zieloną herbatę. Zaraża energią i wierzy, że wszystko co dajemy do nas wraca. 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze wpisy