ankieta na blogu

Kim są czytelnicy lovelajf? Wyniki ankiety na blogu

To mój pierwszy raz kiedy przeprowadzam na blogu ankietę, ale na pewno nie ostatni. Udzielone przez Was odpowiedzi to dla mnie skarbnica wiedzy na temat moich czytelników i tego o czym chcielibyście czytać na lovelajf.pl . 

Celem ankiety było poznanie Was lepiej. Zrozumienie i uświadomienie sobie kto czyta moje wypociny. Wszystko po to, aby kolejne treści, które się pojawią na blogu były jeszcze bardziej dla Was interesujące. Ankieta o której piszę dostępna jest tutaj: Ankieta dla czytelników bloga lovelajf.pl  Udział w niej był anonimowy. W ankiecie wzięło udział 243 osoby. Nie wymagałam odpowiedzi na każde z pytań w ankiecie – część z nich była dobrowolna. Stąd nie wszystkie liczby poniżej muszą się sumować do 243.

Na końcu wpisu spisałam wnioski i zmiany, które wprowadzam na blogu po przeprowadzonej ankiecie.

No to lecimy...

Kim jest Czytelnik bloga lovelajf.pl?

(w skrócie)

Kilka pierwszych dotyczyło ogólnych informacji na temat kim są moi czytelnicy, a w zasadzie powinnam napisać czytelniczki :) Bo według przeprowadzonej ankiety w większości to:

Kobiety w wieku 25-35 lat, mieszkające w dużych miastach Polski. Z wyższym wykształceniem, pracujące na etacie. Bezdzietne. Swoje zainteresowania  rozwijacie poprzez książki, wyjazdy, internet, TV. W wolnym czasie czytacie, oglądacie filmy, spotykacie się z przyjaciółmi albo podróżujecie. 

Mojego bloga czytacie od kilku miesięcy, może 2-4 lat. Najchętniej treści o podróżach i rozwoju osobistym.

Reszta pytań i

szczegóły wyników ankiety na blogu:

 

Czytelnicy, mojego bloga to w większości kobiety (87%), w wieku 25-35 lat (59%) Powyżej 36 lat - 24%, a poniżej 24 lat - 17%.

Mieszkające w Polsce (89%), w dużych miastach (powyżej 500 000 mieszkańców - 49%) oraz tych mniejszych do 50 000 mieszkańców (30%). 

Wykształcenie: 76% wyższe, 20% średnie, zawodowe i podstawowe 3%. 

Praca: na etacie 71%,  działalność gospodarcza 15%, inne (studia, urlop macierzyński, emerytura) 13%. Dzieci ma 17%, nie ma 73%. 

 

 

Na pytanie, co robicie w wolnym czasie, odpowiedzieliście:

 

Jak długo czytasz bloga lovelajf.pl?

ankieta na blogu, jak długo czytacie bloga

 

 

Czego szukasz na lovelajf.pl?

ankieta na blogu czego szukasz

 

O czym chciałabyś czytać na blogu*?

jakich treści więcej na blogu

*Ankieta była dostępna również na insta story. Tam największa liczba osób chciałaby czytać o wpisy o rozwoju osobistym. 

 

Kolejne pytanie, było pytaniem otwartym: 

 

Jakie treści chciałbyś zobaczyć/czytać na blogu, a nie były wymienione powyżej? Odpowiedzi m.in.:

 • Treści pozytywne, dające kopa do życia
 • Inspiracje dla kobiet bo to my jesteśmy motorem do działania
 • Jak dostrzec swój cel życiowy
 • O życiu Polaków za granicami kraju, zwłaszcza w USA, Kanadzie i Argentynie.
 • Ciekawostki o nieznanych zakątkach Polski
 • O duchowości z innych stron świata (filozofia, wartości, celebracja piękna i życia takiego jakie jest).
 • Mini-poradniki dotyczące konkretnie jakieś lokalizacji, którą polecasz do odwiedzenia. Kompleksowy opis co warto zrobić, zobaczyć, zjeść.
 • Tipy, jak oszczędzić kasę na podróże, pracując na etacie + tanie podróżowanie
 • A także: "co Cię inspiruje", "jak wygląda teraz Twoje życie, po wydaniu książki", "o nowym piesku" :) :*

Z czym kojarzy Ci się blog loveljaf.pl?

 

Na to pytanie padły same bardzo pozytywne odpowiedzi! Nie sposób wszystkich napisać, więc przytoczę tylko te najczęściej padające.

Najwięcej osób odpowiedziało, że z podróżami, ze mną i podróżą dookoła świata w pojedynkę. Kojarzy Wam się również z wolnością, pasją do życia, uśmiechem, energią, motywacją, rozwojem zainteresowań, jak cieszyć się życiem, sukcesem i pracowitością, pozytywnym nastawieniem, autentycznością, uśmiechem i książką "Dziewięć marzeń". ( Tutaj możesz pobrać pierwszy rozdział mojej książki - ZA DARMO )

 

Czy jest jakiś produkt, usługa, którą chciałabyś, abym stworzyła?

 

 • "Konsultacje dla tych, co chcą wyruszyć w dłuższą podróż lub podjąć kluczową decyzję w życiu, tak jak Ty to zrobiłaś" - Gdy to przeczytałam uznałam, że nie będzie lepszego czasu na konsultacje online, niż teraz gdy wszyscy jesteśmy zmuszeni siedzieć w domu. Dlatego, nie tracąc czasu wprowadzam konsultacje online ze mną. Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy: martina.zawadzka@gmail.com
 • Nowa książka, praktyczny przewodnik turystyczny, e-book o podróżowaniu, organizacji podróży
 • vlogi, podcasty
 • Klub pozytywnych osób, koszulki, kosmetyki, gadżety
 • ...

Wnioski

 

Jesteście super :) Bardzo Wam dziękuję! Za poświęcenie kilku minut i udzielenie odpowiedzi na pytania z ankiety. Wnioski, które mam po przeanalizowaniu ankiety są takie, że w swoim czytelniku widzę siebie - jesteście w większości w moim wieku, kochacie podróże i rozwijać się! To mnie bardzo cieszy, bo dzięki temu mam wrażenie, że mogę lepiej przewidzieć jakie treści będą dla Was interesujące.

Po przeanalizowaniu odpowiedzi mam wrażenie, że część Was marzy o dalekich podróżach, ale się ich obawia, albo chce się dobrze do nich przygotować. Są osoby, które chciałby spełniać swoje marzenia z tym związane i szukają tu do tego inspiracji, mylę się? :) Napiszcie w komentarzu.

 

Zmiany po przeprowadzonej

na blogu ankiecie:

 

 • Do tej pory zwracałam się do Was w bezosobowo albo używałam rodzaju męskiego. Od dziś to się zmieni - jesteśmy w gronie kobiet! :)
 • Ankietę na blogu postaram się przeprowadzać regularnie, np. co roku.

Coś Was zaskoczyło? Spodziewaliście się innych wyników? 

UDOSTĘPNIJ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+
Share on print
Drukuj

Jeśli zarezerwujesz nocleg lub samochód za pomocą powyższych linków, to do mojej skarbonki wpadnie kilka groszy. Co prawda, nie są to kokosy, ale każdy grosz się liczy. Obiecuję, ze przeznaczę go na rozwój tego bloga i w żaden sposób nie wpłynie to na cenę Twojej rezerwacji.

Autorka książki “Dziewięć marzeń”. Ulubiony kierunek podróży to Azja. Zakochała się w niej podczas podróży dookoła świata w pojedynkę. Kiedy nie podróżuje, dba o ogródek (na balkonie :)) i litrami pije zieloną herbatę. Zaraża energią i wierzy, że wszystko co dajemy do nas wraca. 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze wpisy