Testy osobowości darmowe i płatne

Testy osobowości darmowe i płatne

Na rynku polskim i zagranicznym jest dostępnych bardzo dużo testów osobowości. Przedstawię Wam listę testów, które sprawdziłam osobiście i podzielę się z Wami wrażeniami po ich zrobieniu. Poniżej testy osobowości darmowe i płatne, które z ciekawości przetestowałam.

Test osobowości Junga

Muszę przyznać, że zaskoczył mnie konkret i szczegółowość informacji, jaką otrzymałam po wykonaniu testu. Szczerze mówiąc nie miałam zbyt wiele oczekiwań wobec niego, ponieważ kilka tygodni wcześniej zrobiłam sobie jeden z opisanych tu płatnych testów i byłam rozczarowana efektem. Skoro ten jest darmowy, to na pewno nie okaże się lepszy – pomyślałam. Okazało się, że byłam w błędzie i ten test bardzo Wam polecam.

Mój wynik testu osobowości Junga

Moim typem osobowości wg testu junga jest doradca. Jestem w 77% ekstrawertykiem. W życiu kieruje się zasadami i podchodzę do niego realistycznie. Lubię planować i jestem raczej czujna. Brzmi troszkę nudno, prawda? 🙂

Gdy jednak zagłębiłam się w dalszą lekturę wyników, odnalazłam tam troszkę siebie. Doradcy lubią namacalne, praktyczne sprawy, w tym pracę nad doskonaleniem swojego statusu społecznego i obserwowanie innych ludzi. Czynią wszystko aby wykorzystać swoje zdolności w dobrych celach. Są altruistami. Ich obowiązkiem jest wsparcie innych i sprawienie aby każdy był zadowolony. Pośród znanych osób, typem osobowości doradcy są: Bill Clinton, Taylor Swift, Jennifer Lopez oraz Monica z przyjaciół 🙂

Test osobowości Junga trwa nie dłużej niż 10-15 minut. Jest dostępny w języku polskim, na stornie: 16personalities.com/pl Jeśli zdecydujecie się poświęcić kilka minut na zrobienie tego testu to koniecznie dajcie znać w komentarzu co Wam wyszło i co o nim myślicie.

Testy osobowości darmowe i płatne

Test Gallupa, Test talentów

Zrobiłam sobie Test Gallupa, ponieważ wokół cały czas o nim słyszałam. Moja przyjaciółka rozwiązywała go podczas szkolenia i była zachwycona. W audycji Jedynki Polskiego Radia, w której brałam udział, jeden z gości był członkiem Instytutu Gallupa. A gdy usłyszałam również o nim na jednej z sesji coachingowych online od Klienta to pomyślałam, że chyba czas abym zrobiłam go sama i wyrobiła sobie o nim własne zdanie.

Test talentów Gallupa to 177 pytań. Na każde pytanie masz 20 sekund, co jest dosyć niekomfortowe i stresujące. Tym bardziej, że nie możliwości powrotu do poprzedniego pytania i test możesz zrobić tylko raz.

Zaletą testu jest to, że pokazuje, że każdy z nas ma talent i mocne strony, których nie zawsze jesteśmy świadomi i zmusza do zastanowienia nad rozwijaniem ich. Jeśli więc nie znasz swoich mocnych stron.

Według testu Gallupa moimi mocnymi stronami są: ważność, bliskość, wiara w siebie, aktywator, maksymalista. Co to znaczy? Nazwy są przetłumaczone z języka angielskiego, więc często ich tłumaczenie jest dosłowne i brzmią nie najlepiej. Co się więc kryje za tymi nazwami? Talent ważności, w moim przypadku, mówi o tym, że pragnę czegoś więcej. Lubię robić rzeczy ważne i być ważnym. Drugim talentem jest bliskość, czyli cenię sobie prawdziwe, bliskie pełne zaufania relacje z ludźmi. Wiara w siebie, to coś co nazwałam posiadaniem wewnętrznego kompasu i działanie zgodnie z nim. Ostatnie dwa talenty, czyli aktywator i maksymalista o inaczej zamienianie myśli w czyny i wykorzystywanie ludzkiego potencjału, talentów – uwielbiam to robić na sesjach coachingowych z Klientem!

A propos mocnych stron, pomyślałam, że alternatywą do płacenia i robienia tego testu jest zapytania swoich najbliższych, rodzinę, znajomych, kolegów w pracy o swoje mocne strony. Myślę, że efektem poza poznaniem swoich mocnych stron, będzie również lepsze samopoczucie i dowartościowanie, słysząc dobre rzeczy od ludzi, na których opiniach nam zależy.

Strona testu jest w języku angielskim, ale w sam test można wykonać w języku polskim. Natomiast wyniki testu otrzymujemy na email w języku angielskim. Można jednak znaleźć u polskich blogerów tłumaczenia wyników i wtedy rozpocząć analizę. Koszt zrobienia testu przez jedną osobę to ok. 20$. Kod do realizacji testu możecie kupić na stronie: gallupstrengthscenter

Archetyp Marki (Kamila Chyła)

Czym są archetypy? Archetypy są starożytnym uosobieniem pewnych typów zachowań, sposobów działania, w oparciu o najwyższe wartości, które wyznają. Jeśli zastanawiasz się nad założeniem własnej firmy, to ten test pomoże Ci określić jaką marką/osobowością jesteście w stosunku do klienta. Jak komunikować się z klientem? Co Cię z nim łączy? Znając archetyp, który uosabia Ciebie i Twoją markę zyskujesz świadomość i nowe spojrzenie na to co robisz. Quiz jest darmowy i dostępny tutaj: Archetyp Marki

 

Mieliście okazje zrobić, któryś z powyższych testów? Jak Wasze wrażenia? A może polecacie inne testy osobowości dostępne online? Podzielcie się w komentarzu!

Przeczytaj także: Książki motywacyjne, które warto przeczytać

Testy osobowości darmowe i płatne

About Martina, lovelajf.pl

Trener Rozwoju Osobistego, Coach, bloger, minimalistka z pasją do podróżowania. Ulubiony kierunek podróży to Azja. Zakochała się w niej podczas podróży dookoła świata, którą zrealizowała w pojedynkę. Kiedy nie podróżuje, biega i pije zieloną herbatę. Nieustająca poszukiwaczka inspiracji i dzieląca się nią z czytelnikami.

 • Czytałam bodajże w Twoim Stylu o teście Gallupa i jak będę miała chwilę, to planuję sobie zrobić 🙂 Pozostałych nie znam, ale też wydają się ciekawe 🙂

  • Osobiście troszeczkę się rozczarowałam testem Gallupa, ale słyszałam bardzo dużo pozytywnych opinii na jego temat więc warto przekonać się „na własnej skórze” 🙂

 • Paweł

  Jeśli w teście wyszło, że jesteś typem doradcy, to wszystko się zgadza 😉 To dobra cecha u Trenera Rozwoju Osobistego 🙂 Pozdrawiam

 • Aleksandra Taskin

  No i wyszło mi, że jestem pośrednikiem. Jestem w mniejszości, bo tylko 4% społeczeństwa tak ma 😉

 • Też wyszedł mi doradca 🙂 Najważniejsze żeby z wyników testów wyciągnąć dobre wnioski i działać zgodnie z nimi.

 • Nigdy nie robiłam żadnych testów osobowości! Z ciekawości zrobiłam test Junga i wyszło mi, że jestem obrońcą 🙂 W opis się jeszcze dokładnie nie zagłębiałam, ale to co na razie przeczytałam to się całkiem zgadza! Jestem w szoku 😉 Może się skuszę przy okazji też na ten test Gallupa. Kto wie czego się dowiem! 🙂

  • Takie same miałam odczucia 🙂 Zawsze podchodziłam dość sceptycznie do takich testów, ale po zrobieniu Junga, pomyślałam „o jej, on mnie trochę zna” :)))

 • Wyszedł mi protagonista 🙂

 • Katarzyna Płonka

  Zrobiłam test Junga i wyszedł mi „działacz”, jestem zaskoczona dopasowaniem opisu do mojego charakteru 😉

 • 100% ekstrawertyka hahaha tak myślałam 😀 Wyszedł mi działacz (wolny duch, dusza towarzystwa, najważniejsze są dla mnie więzi społeczne – prawda prawda prawda! ;)).