Testy osobowości darmowe i płatne

Na rynku polskim i zagranicznym jest dostępnych bardzo dużo testów osobowości. Przedstawię Wam listę testów, które sprawdziłam osobiście i podzielę się z Wami wrażeniami po ich zrobieniu. Poniżej testy osobowości darmowe i płatne, które z ciekawości przetestowałam.


Test osobowości Junga

Muszę przyznać, że zaskoczył mnie konkret i szczegółowość informacji, jaką otrzymałam po wykonaniu testu. Szczerze mówiąc nie miałam zbyt wiele oczekiwań wobec niego, ponieważ kilka tygodni wcześniej zrobiłam sobie jeden z opisanych tu płatnych testów i byłam rozczarowana efektem. Skoro ten jest darmowy, to na pewno nie okaże się lepszy - pomyślałam. Okazało się, że byłam w błędzie i ten test bardzo Wam polecam.


Mój wynik testu osobowości Junga

Moim typem osobowości wg testu junga jest doradca. Jestem w 77% ekstrawertykiem. W życiu kieruje się zasadami i podchodzę do niego realistycznie. Lubię planować i jestem raczej czujna. Brzmi troszkę nudno, prawda? :)

Gdy jednak zagłębiłam się w dalszą lekturę wyników, odnalazłam tam troszkę siebie. Doradcy lubią namacalne, praktyczne sprawy, w tym pracę nad doskonaleniem swojego statusu społecznego i obserwowanie innych ludzi. Czynią wszystko aby wykorzystać swoje zdolności w dobrych celach. Są altruistami. Ich obowiązkiem jest wsparcie innych i sprawienie aby każdy był zadowolony. Pośród znanych osób, typem osobowości doradcy są: Bill Clinton, Taylor Swift, Jennifer Lopez oraz Monica z przyjaciół :)

Test osobowości Junga trwa nie dłużej niż 10-15 minut. Jest dostępny w języku polskim, na stornie: 16personalities.com/pl Jeśli zdecydujecie się poświęcić kilka minut na zrobienie tego testu to koniecznie dajcie znać w komentarzu co Wam wyszło i co o nim myślicie.

Testy osobowości darmowe i płatne

Test Gallupa, Test talentów

Zrobiłam sobie Test Gallupa, ponieważ wokół cały czas o nim słyszałam. Moja przyjaciółka rozwiązywała go podczas szkolenia i była zachwycona. W audycji Jedynki Polskiego Radia, w której brałam udział, jeden z gości był członkiem Instytutu Gallupa. A gdy usłyszałam również o nim na jednej z sesji coachingowych online od Klienta to pomyślałam, że chyba czas abym zrobiłam go sama i wyrobiła sobie o nim własne zdanie.

Test talentów Gallupa to 177 pytań. Na każde pytanie masz 20 sekund, co jest dosyć niekomfortowe i stresujące. Tym bardziej, że nie możliwości powrotu do poprzedniego pytania i test możesz zrobić tylko raz.

Zaletą testu jest to, że pokazuje, że każdy z nas ma talent i mocne strony, których nie zawsze jesteśmy świadomi i zmusza do zastanowienia nad rozwijaniem ich. Jeśli więc nie znasz swoich mocnych stron.

Według testu Gallupa moimi mocnymi stronami są: ważność, bliskość, wiara w siebie, aktywator, maksymalista. Co to znaczy? Nazwy są przetłumaczone z języka angielskiego, więc często ich tłumaczenie jest dosłowne i brzmią nie najlepiej. Co się więc kryje za tymi nazwami? Talent ważności, w moim przypadku, mówi o tym, że pragnę czegoś więcej. Lubię robić rzeczy ważne i być ważnym. Drugim talentem jest bliskość, czyli cenię sobie prawdziwe, bliskie pełne zaufania relacje z ludźmi. Wiara w siebie, to coś co nazwałam posiadaniem wewnętrznego kompasu i działanie zgodnie z nim. Ostatnie dwa talenty, czyli aktywator i maksymalista o inaczej zamienianie myśli w czyny i wykorzystywanie ludzkiego potencjału, talentów - uwielbiam to robić na sesjach coachingowych z Klientem!

A propos mocnych stron, pomyślałam, że alternatywą do płacenia i robienia tego testu jest zapytania swoich najbliższych, rodzinę, znajomych, kolegów w pracy o swoje mocne strony. Myślę, że efektem poza poznaniem swoich mocnych stron, będzie również lepsze samopoczucie i dowartościowanie, słysząc dobre rzeczy od ludzi, na których opiniach nam zależy.

Strona testu jest w języku angielskim, ale w sam test można wykonać w języku polskim. Natomiast wyniki testu otrzymujemy na email w języku angielskim. Można jednak znaleźć u polskich blogerów tłumaczenia wyników i wtedy rozpocząć analizę. Koszt zrobienia testu przez jedną osobę to ok. 20$. Kod do realizacji testu możecie kupić na stronie: gallupstrengthscenter


Archetyp Marki (Kamila Chyła)

Czym są archetypy? Archetypy są starożytnym uosobieniem pewnych typów zachowań, sposobów działania, w oparciu o najwyższe wartości, które wyznają. Jeśli zastanawiasz się nad założeniem własnej firmy, to ten test pomoże Ci określić jaką marką/osobowością jesteście w stosunku do klienta. Jak komunikować się z klientem? Co Cię z nim łączy? Znając archetyp, który uosabia Ciebie i Twoją markę zyskujesz świadomość i nowe spojrzenie na to co robisz. Quiz jest darmowy i dostępny tutaj: Archetyp Marki

 

Mieliście okazje zrobić, któryś z powyższych testów? Jak Wasze wrażenia? A może polecacie inne testy osobowości dostępne online? Podzielcie się w komentarzu!

Przeczytaj także: Książki motywacyjne, które warto przeczytać

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
Google+
Drukuj

Martina Zawadzka, lovelajf.pl

Autorka wpisu

Trener Rozwoju Osobistego, Coach, bloger, minimalistka z pasją do podróżowania. Ulubiony kierunek podróży to Azja. Zakochała się w niej podczas podróży dookoła świata, którą zrealizowała w pojedynkę. Kiedy nie podróżuje, biega i pije zieloną herbatę. Nieustająca poszukiwaczka inspiracji i dzieląca się nią z czytelnikami.

Najnowsze wpisy

Zobacz co u mnie słychać

Copyright lovelajf.pl