Nauka języka angielskiego? Tylko za granicą!

Nauka języka angielskiego? Tylko za granicą!

Wiele osób pyta mnie jaki był pierwszy krok, który uczyniłam w kierunku spełnienia swojego marzenia związanego z podróżowaniem. Po chwili namysłu odpowiadam, że to nie ja zrobiłam ten krok ale moi rodzice, którzy wysłali mnie w podstawówce na kurs języka angielskiego.  Prawdą jest, że nie wyniosłam z niego dużo, ponieważ nauczycielką była młoda Rosjanka, która posługując się łamanym angielskim, mało skutecznie skupiała na sobie uwagę. Szczerze mówiąc czekałam tylko na dzwonek, żeby wyjść i siedzieć na trzepaku.

To był jeden z moich pierwszych kroków w nauce języka. Kolejne były skuteczniejsze i znaczne przyjemniejsze, ponieważ połączone z moją pasją, czyli podróżowaniem.  Nigdzie nie nauczysz się języka szybciej i skuteczniej niż za granicą. Pobyt w miejscu gdzie język angielski jest powszechnie używanym daje nieocenione efekty. Dla wielu osób problemem jest przełamanie bariery językowej, czyli otworzenie się i powiedzenie czegoś w obcym języku. Uczestnicząc w kursie językowym za granicą blokada ta zostaje pokonana bardzo szybko, ponieważ wiesz, że musisz przemówić jeśli chcesz coś załatwić/o coś zapytać. Nieistotne, że powiesz to z błędami. Ważne, że się dogadasz, a to daje Ci pewność siebie, że posługujesz się obcym językiem i sobie radzisz!

Nauka  angielskiego za granicą jest świetnym pomysłem dla wszystkich, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje, owocnie spędzić czas i nawiązać międzynarodowe przyjaźnie. Najlepszą wiadomością jest to, że nie trzeba rzucać wszystkiego i wyprowadzić się do innego państwa żeby  poprawić znajomość języka. Aktualnie szkoły językowe za granicą przedstawiają bardzo bogatą ofertę kursów, z których możesz skorzystać  nawet podczas swojego urlopu.

nauka języka angielskiego

A gdyby tak połączyć urlop z nauką języka angielskiego?

To dopiero coś!  A gdyby uczyć się go 50 metrów od morza np. na Malcie? Po zajęciach nurkować, leżeć na plaży lub przy basenie, grać w golfa bądź pływać statkiem? Taki urlop to nie tylko nauka i czas spędzony w szkole, ale również zwiedzanie, odpoczynek  i nowe, międzynarodowe znajomości! Po zajęciach oferowane są liczne wycieczki po okolicy (część z nich jest za darmo, inne za opłatą) oraz zabawy integracyjne. Maltański i angielski są językami urzędowymi, co tylko potwierdza fakt, że szkoła językowa na Malcie to praktyczna nauka języka. Robisz wszystko to, na co zazwyczaj poświęcasz czas podczas urlopu, plus – wracasz do kraju bogatszy o nowe kwalifikacje.

nauka języka angielskiego

Zachęcam Was do zapoznania się z ofertą kursów szkoły językowej na Malcie: http://www.maltalingua.pl/. Kursanci uczestniczący w zajęciach to osoby z całego świata (Niemcy, Włosi, Francuzi, Hiszpanie, Szwajcarzy, a także uczniowie z Chin, Japonii, Polski, a nawet Madagaskaru!). Jeśli czytając to myślisz, że jesteś już za stary na takie wyzwania, ponieważ to idealne rozwiązanie dla ludzi młodych to grubo się mylisz. Kursanci w szkole językowej na Malcie są w różnym wieku. W ofercie jest kurs dla dorosłych, kurs dla młodzieży oraz rodzin (dostępny w dogodnym terminie – wakacji szkolnych).  Co więcej, nauka odbywa się w przyjaznej atmosferze, dzięki której wszyscy czują się komfortowo, nawiązują nowe znajomości, przez co efekty są owocne.

I najważniejsze 🙂 Bilety lotnicze z Polski na Maltę dostępne są z Warszawy, Gdańska, Poznania, Wrocławia i Krakowa i zaczynają się już od 178zł !!!

Gdzie lepiej uczyć się języka angielskiego niż na słonecznej cały rok maltańskiej wyspie? Pomyśl o tym planując swój urlop 🙂

*Artykuł powstał we współpracy z firmą Maltalingua.

Nauka języka angielskiego? Tylko za granicą!

About Martina, lovelajf.pl

Trener Rozwoju Osobistego, Coach, bloger, minimalistka z pasją do podróżowania. Ulubiony kierunek podróży to Azja. Zakochała się w niej podczas podróży dookoła świata, którą zrealizowała w pojedynkę. Kiedy nie podróżuje, biega i pije zieloną herbatę. Nieustająca poszukiwaczka inspiracji i dzieląca się nią z czytelnikami.

  • Lucek Bukowski

    Patrząc na lepsze języka angielskiego poprzez interesujących metod? Nie mają czasu, by uczęszczać prawdziwe życie i potrzebujesz tych ulepszeń? Tutaj oferujemy to możliwość dostępu Intensywne kursy języka angielskiego. Preply z kursy angielskiego za granica Warszawa
    http://kursy-angielskiego-za-granica.pl/poznajcie-ukrainski-start-up-preply

  • Monika

    Bardzo dużo dobrych opinii słyszałam o tych kursach, pomijając już fakt wspaniałej pogody i pięknych widoków , na pewno możliwość porozumiewania się w obcym języku w innym kraju robi wrażenie , czy można na malcie zrobić kurs języka niemieckiego ?

  • Witaj Moniko! Angielski jest na Malcie językiem urzędowym, dlatego jest tu wiele szkół języka angielskiego. Raczej nie znajdziesz tutaj szkoły języka niemieckiego. Pozdrawiamy z Malty!!!