Najprzyjemniejsze sposoby na naukę języka obcego

Najprzyjemniejsze sposoby na naukę języka obcego

Najprzyjemniejsze sposoby na naukę języka obcego. Nie muszę Ci chyba mówić, że najłatwiej jest nam się uczyć poprzez robienie rzeczy, z których czerpiemy przyjemność i satysfakcję. To, co robimy jest wtedy najbardziej skuteczne, a podjęty przy tym wysiłek niezauważalny. Stąd też moja propozycja najprzyjemniejszych sposobów na naukę języków obcych. Wybierz te, które najbardziej Ci odpowiadają i wprowadź je w życie!

serwisy tematyczne

W sieci znajdziesz bardzo dużo stron poświęconych gramatyce i ćwiczeniom z nią związanych. Nie chcę jednak w tym punkcie namawiać Cię do korzystania akurat z nich. Chciałabym zaproponować Ci śledzenie zagranicznych serwisów tematycznych związanych z Twoimi zainteresowaniami, na przykład newsów ze świata, polityki, mody, gotowania, psychologii, życia gwiazd, wędkarstwa… Czy nie przyjemnie uczyć się języka np. poprzez czytanie angielskiej wersji pudelka.pl? Oto kilka moich propozycji serwisów tematycznych:

filmy, seriale

Następnym razem, gdy zdecydujesz się na obejrzenie filmu na laptopie, spróbuj znaleźć film albo serial obcojęzyczny i zwrócić uwagę na akcenty bohaterów. Na początku możesz oglądać filmy z polskimi napisami, a po jakimś czasie zmień na język oryginalny i spróbuj wyłapać poszczególne słowa.

kursy za granicą

Kurs języka obcego za granicą to świetny pomysł na spędzenie wakacji. Ciągły kontakt z językiem obcym w codziennych sytuacjach przełamuje barierę mówienia, a co więcej - inspiruje do rozwijania umiejętności językowych. To również świetna okazja do poznania ciekawych ludzi i nawiązania międzynarodowych kontaktów, które mogą przerodzić się w wieloletnie przyjaźnie. W ten sposób efektywną naukę języka obcego możesz połączyć z niezapomnianymi wakacjami w przepięknym zakątku Europy lub innej części świata.

Najprzyjemniejsze sposoby na naukę języka obcego... muzyka

Oglądając teledyski ulubionego wykonawcy czy słuchając muzyki warto sprawdzić, o czym dany artysta śpiewa. Znalezienie tłumaczenia tekstów piosenek na język polski zajmie Ci około 15 sekund!

YouTube, filmiki

Jestem pewna, że znasz już serwis TED. Dzięki TED masz możliwość wysłuchania wypowiedzi najwybitniejszych osobowości reprezentujących przeróżne dziedziny życia. W wielu z nagrań możesz wybrać napisy w dowolnym języku. Polecam rozpocząć od 7 najlepszych moim zdaniem wystąpień TEDx

Wielu blogerów i youtuberów wspiera w nauce języków obcych. Godnym polecenia jest bez wątpienia Arlena Witt, która w ciekawy i zabawny sposób tłumaczy jak to zrobić, żeby lepiej mówić po angielsku.

radio w języku obcym

Nie ważne, na jakim poziomie zaawansowania jest teraz Twój język angielski. Ważne, że słuchanie radia np. w języku niemieckim pomoże Ci osłuchać się z językiem obcym i z biegiem czasu zaczniesz wyłapywać poszczególne słowa. Polecam aplikację tunein, dzięki, której możesz słuchać ponad 1000 radiostacji z całego świata.

Zauważyłeś, że wszystkie z wymienionych powyżej propozycji nauki języka obcego mają jedną wspólną cechę? Jest nią, otoczenie się językiem, którego się uczysz w jak największym stopniu i wprowadzenie go w swoje codzienne życie. Jeśli połączysz naukę z czynnością, która sprawia Ci przyjemność, wtedy nawet nie poczujesz, że się uczysz. To po prostu się dzieje, spróbuj!

A może masz inne swoje sprawdzone sposoby na przyjemną i skuteczną naukę języka obcego? Koniecznie podziel się nimi na dole w komentarzu!

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
Google+
Drukuj

Jeśli zarezerwujesz lot, nocleg lub samochód za pomocą powyższych linków, to do mojej skarbonki wpadnie kilka groszy. Co prawda, nie są to kokosy, ale każdy grosz się liczy. Obiecuję, ze przeznaczę go na rozwój tego bloga i w żaden sposób nie wpłynie to na cenę Twojej rezerwacji.

Wspiera innych w samorozwoju i znalezieniu w sobie odwagi do spełniania marzeń. Autorka bloga lovelajf.pl i minimalistka z pasją do podróżowania. Ulubiony kierunek podróży to Azja. Zakochała się w niej podczas podróży dookoła świata, którą zrealizowała w pojedynkę. Kiedy nie podróżuje, dba o ogródek (na balkonie :)) i pije zieloną herbatę. Co chwila ma nowy pomysł i od razu chęć jego realizacji. Zaraża energią i wierzy, że wszystko co dajemy do nas wraca.

28 thoughts on “Najprzyjemniejsze sposoby na naukę języka obcego”

  1. Dokładnie, Kajka ma rację! Podczas kilkumiesięcznego pobytu na stypendium nauczyłam się więcej niż przez kilkanaście lat nauki w szkole 🙂

  2. Moje ulubione to wakacje i kursy zagraniczne, czytanie książek i słuchanie audiobooków 🙂 Postanowiłam sobie kiedyś, że w ramach nauki hiszpańskiego odwiedzę wszystkie kraje hiszpanskojezyczne i z przyjemnością przeczytam „Sto lat samotności” w oryginale. Jeszcze parę krajów zostało, książkę już rozumiemm ale jeszcze nie czuję tych opisów więc uczę się dalej 🙂

  3. Moje ulubione to wakacje i kursy zagraniczne, czytanie książek i słuchanie audiobooków 🙂 Postanowiłam sobie kiedyś, że w ramach nauki hiszpańskiego odwiedzę wszystkie kraje hiszpanskojezyczne i z przyjemnością przeczytam „Sto lat samotności” w oryginale. Jeszcze parę krajów zostało, książkę już rozumiemm ale jeszcze nie czuję tych opisów więc uczę się dalej 🙂

  4. Wszystkie sposoby dobre. Ale najważniejsza jest regularność, bo czasem jest tak, że jak już obstawimy się aplikacjami, stronami, pomocami, to one sobie, a my sobie 😉 A z aplikacji polecę Wam memrise – takie fiszki, tylko w telefonie 😉

  5. Wszystkie sposoby dobre. Ale najważniejsza jest regularność, bo czasem jest tak, że jak już obstawimy się aplikacjami, stronami, pomocami, to one sobie, a my sobie 😉 A z aplikacji polecę Wam memrise – takie fiszki, tylko w telefonie 😉

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze wpisy

Zobacz co u mnie słychać

Copyright lovelajf.pl