najlepsze wystąpienia TEDx

7 najlepszych i najbardziej inspirujących wystąpień na TEDx

Przedstawiam Wam mój subiektywny wybór siedmiu najlepszych i najbardziej inspirujących wystąpień na TEDx. Podczas przygotowań do mojego wystąpienia na TEDx przeszukiwałam internet w poszukiwaniu inspiracji i najlepszych wzorców w wygłoszonych już prelekcjach TEDx. Poniżej lista moich ulubionych. Najlepsze wystąpienia TEDx:

1. Amy Cuddy o języku ciała, który kształtuje naszą osobowość

Amy podczas wystąpienia przedstawia propozycję usprawnienia naszego życia, bez udziału technologii. Mówi o języku ciała, który kształtuje naszą osobowość i ma wpływ na nasze życie.

W zabawny i przyjemny zaprasza nas do zwrócenia uwagi na to, co mówimy naszym ciałem i wypróbowania kilku ćwiczeń (zajmie to 2 minuty), które pomogą nam być bardziej pewnymi siebie, np. podczas rozmowy o pracę, wystąpieniach publicznych czy w życiu prywatnym. Opisuje własne emocjonujące wydarzenia, które doprowadziły do miejsca, w którym jest dziś. Z jej wystąpienia zanotowałam sobie cytat: „Fake it, untill you become it”. Sprawdźcie sami, dlaczego warto go zapamiętać.

Jej rady są bardzo proste, uniwersalne i absolutnie bezcenne. Lubię głos tej Pani i dynamikę, z jaką mówi. Warte obejrzenia, serdecznie polecam.

2. Megan Washington o strachu przed wystąpieniami publicznymi

Na scenie stoi młoda kobieta z komórką w ręku. Przed powiedzeniem czegokolwiek patrzy w nią po czym wypowiada słowa, w sposób jakby nie była zainteresowana tym co chce powiedzieć. Jakby jej nie zależało. Po kilku minutach odpowiada czemu tak jest i w wzruszający sposób mówi o swojej chorobie i radzeniu sobie z nią w karierze piosenkarki. Gdy pod koniec wystąpienia siada do pianina dzieje się coś niesamowitego…

3. Jacek Walkiewicz, Pełna moc możliwości

Miałam przyjemność poznać Jacka, przed moim wystąpieniem na TEDx. Wsparł mnie i zmotywował do przygotowania wystąpienia takiego jakie ja chce przygotować, a nie jakie są oczekiwania innych.(Moje wystąpienie dostępne jest TUTAJ). Podobno prelekcja „Pełna moc możliwości” ma najwięcej wyświetleń spośród polskich wystąpień TEDx – to chyba największa zachęta do obejrzenia :)

4. Cameron Russell, Wygląd to nie wszystko. Wierzcie mi, jestem modelką

Bardzo szczere wystąpienie znanej na całym świecie modeli Victoria's Secret Cameron Russell. Cameron mówi nie tylko o swoim wyglądzie, ale także o uczuciach, które towarzyszą jej całe życie, związane z tym, że jest oceniana tylko na podstawie tego co jest z zewnątrz. Zdradza tajniki branży modowej i przestrzega przed nią młode dziewczyny. Modelka porusza też inne ważne tematy, ale wszystkiego zdradzić nie mogę :)


5. Roz Savage, Dlaczego przewiosłowałam Pacyfik

WOW! To jest dopiero kobieta! Przyznam, że nigdy wcześniej o niej nie słyszałam, ale po obejrzeniu jej wystąpienia chyba nigdy jej nie zapomnę. Historia Roz zaczyna się jak wszystkie inne... pracowałam w korporacji i czułam, że to nie jest moje miejsce...


6. Robyn O'Brien, czemu jedzenie sprawia, że chorujemy

Bardzo uświadamiająca prezentacja na temat tego co jemy i jasno odpowiada na pytanie skąd się biorą choroby, na które z roku na rok umiera coraz więcej ludzi.

 

7. Na ostatnią pozycje, czyli numer siedem nie mogłam się zdecydować, dlatego proszę Was o pomoc. Macie swoje ulubione wystąpienie TEDx? Które z nich, Waszym zdaniem powinno znaleźć się na liście „najlepsze wystąpienia TEDx”?

 


Każdy komentarz pod wpisem i like na fanpage’u jest dla mnie sygnałem, że to co robię i o czym piszę podoba Ci się. To dla mnie świetna wiadomość i duża mobilizacja do tego aby robić to dalej!

Z góry bardzo dziękuję za każdą aktywność!

Podoba Ci się ten wpis?

Jeśli tak, to wpisz swój email TUTAJ, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach pełnych inspiracji życiowej i podróżniczej. Nie ujawnię nikomu Twojego adresu!

Warto zostać w kontakcie! Polub fanpage na facebookukonto na instagramieA jeśli wolisz filmiki to zapraszam na mój profil na YouTube. Na YouTubie jest już również moje wystąpienie na TEDx, podczas którego opowiadam o podróży dookoła świata i odpowiadam na pytanie jak się spełnia marzenia?

Więcej zdjęć z TEDx? i nie tylko! Obserwuj mnie na instagramie:

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
Google+
Drukuj

Martina Zawadzka, lovelajf.pl

Autorka wpisu

Trener Rozwoju Osobistego, Coach, bloger, minimalistka z pasją do podróżowania. Ulubiony kierunek podróży to Azja. Zakochała się w niej podczas podróży dookoła świata, którą zrealizowała w pojedynkę. Kiedy nie podróżuje, biega i pije zieloną herbatę. Nieustająca poszukiwaczka inspiracji i dzieląca się nią z czytelnikami.

Najnowsze wpisy

Zobacz co u mnie słychać

Copyright lovelajf.pl