Książki motywacyjne, które warto przeczytać

Książki motywacyjne które warto przeczytać. Poniższe propozycje nie są typowymi pozycjami książek motywacyjnych. Nie zostały napisane przez słynnych psychologów, trenerów czy coachów. Są inspirującymi historiami, których scenariusz napisało życie. Myślę, że te dwie pozycje przypadną do gustu zwłaszcza kobietom.

Mówi się, że nic się nie dzieje przypadkowo. Wydaje mi się, że tak samo jest z książkami, które wpadają nam w ręce w wyznaczonym czasie, wtedy kiedy najbardziej ich potrzebujemy, albo nawet nie wiemy, że potrzebujemy. Tak właśnie było w moim przypadku zetknięcia się z dwoma poniższymi tytułami. Książki, które trafiły w moje ręce kiedy byłam najbardziej zagubiona i które pomogły mi znaleźć w sobie odwagę, siłę i motywację do spełnienia swojego marzenia, czyli podróży dookoła świata w pojedynkę. Myślę, że gdyby nie one ta podróż prawdopodobnie by się nie odbyła. Polecam Wam ponieważ dały mi one wiarę we własne możliwości i odwagę do postawienia wszystkiego na jedną kartę. Dziś nie żałuję i życzę, aby zmotywowały do działania również Was.

Polecam, książki motywacyjne które warto przeczytać:

  1. Dzika droga, Strayed Cheryl o poszukiwaniu siebie
    Kupiłam tę książkę na lotnisku w Warszawie, czekając na samolot do San Francisco. Był to początek kwietna. Ruszałam na miesięczny road trip po Kalifornii i nie wiedziałam jeszcze, że po powrocie zacznę planować podróż dookoła świata w pojedynkę. Pięć miesięcy później siedziałam już w samolocie. Czy tak książka miała coś z tym wspólnego? Jestem przekonana, że tak. Pierwsza książka, jak i druga, o których piszę to coś, co odpowiedziało na moje potrzeby w tym momencie. Dały spokój, odwagę i motywację do działania.

Książka Dzika droga, autorki Strayed Cheryl opisuję historię kobiety, która postanowiła zmienić swoje życie. Tyle, że sposób, który wybrała by tę zmianę dokonać nie należy do standardowych. Jej dotychczasowe życie nie było usłane różami. Nieudane małżeństwo, a po nim trudne relacje z mężczyznami, śmierć bliskiej osoby…, Gdy wszystko się wali i ten czas trwa za długo to czas coś zmienić. W swoim życiu i sobie. Bohaterka szuka nowej drogi życiowej, a o wyborze drogi zadecydował przypadek. Cheryl wyruszyła w ponad 1700 kilometrową samotną wędrówkę, z plecakiem przez szlak Pacific Crest Trail.

Jej historia to nie jest opowieść o księżniczce, księciu i wielkiej odwadze. To opowieść o bólu, strachu, cierpieniu i samotności. Ta podróż to prawdziwa, bardzo wzruszająca historia, która jest prawdziwą historią, spisaną na podstawie wspomnień i notatek z wędrówki. Na końcu szlaku z dżungli wychodzi silna kobieta. Po zagubionej, niepewnej siebie dziewczynce, która rozpoczynała tą podróż, nie ma już śladu. Tak jak pisałam w wpisie niemożliwe nie istnieje, każdy z nas ma swój Mount Everest. Dla Cheryl była to samotna podróż przez Pacific Crest Trail, dla mnie podróż dookoła świata w pojedynkę.

2. Bóg zawsze znajdzie Ci pracę. 50 lekcji jak szukać spełnienia, Regina Brett

Myślę, że większość z Was spotkała się już z nazwiskiem autorki. Jej książki to prawdziwy wulkan motywacji do działania, moc inspiracji i spokoju ducha. Myślę, że jej publikacje znajdują się w niejednym zestawieniu książek motywacyjnych, które warto przeczytać.

Jak pisze sama Regina Brett "Moja książka to coś dla tych, którzy przestali kochać to, co robią. I dla tych, którzy kochają swoją pracę, ale pragną odnaleźć głębszy sens także poza pracą – w innych sferach życia. Dla tych, którzy są bezrobotni, wykonują pracę poniżej swoich kwalifikacji albo czują się nieszczęśliwi w życiu zawodowym….” To również książka dla osób, które czują się zagubione w swoim życiu i nie wiedzą, co dalej robić. Autorka wierzy, że dla każdego z nas jest miejsce na tym świecie i inspiruje do tego, aby je odnaleźć albo spokojnie poczekać aż to ona odnajdzie nas.

Macie swoje ulubione książki motywacyjne, które warto polecić innym do przeczytania? Koniecznie napiszcie ich tytuły w komentarzu!

 

Po więcej inspiracji, zapraszam na instagram:

 

 

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
Google+
Drukuj

Martina Zawadzka, lovelajf.pl

Autorka wpisu

Trener Rozwoju Osobistego, Coach, bloger, minimalistka z pasją do podróżowania. Ulubiony kierunek podróży to Azja. Zakochała się w niej podczas podróży dookoła świata, którą zrealizowała w pojedynkę. Kiedy nie podróżuje, biega i pije zieloną herbatę. Nieustająca poszukiwaczka inspiracji i dzieląca się nią z czytelnikami.

Najnowsze wpisy

Zobacz co u mnie słychać

Copyright lovelajf.pl