Co trzeba załatwić przed długą podróżą? check lista przed długą podróżą

Co trzeba załatwić przed długą podróżą? Oto check lista przed długą podróżą! Do wyjazdu na drugi koniec świata z bagażem podręcznym zostało kilka dnia i zaczynam delikatnie mówiąc panikować. Jest tysiąc rzeczy do zrobienia a zostało tak mało czasu! Na pomoc przychodzi: check lista przed długą podróżą!

Na szafce przy łóżku, na biurku w pracy, w samochodzie wszędzie mam przyklejone żółte karteczki z notatką co jeszcze powinnam zrobić. Jakbym czasem przeoczyła i nie zauważyła żółtych karteczek to tę samą listę mam w komórce i na komputerze (pomaga mi w tym aplikacja wunderlist).  Nie sposób czegoś przeoczyć. Lista rzeczy do zrobienia się nie kończy i  nawet zaczyna mi się śnić!  Podzielę się z Wami moją check lista przed długą podróżą10 rzeczami z mojej, które muszę załatwić przed wyjazdem:

1. Zrobić skany dokumentów

paszport, dowód, prawo jazdy, prawo jazdy międzynarodowe, ubezpieczenie, bilety. Wszystko muszę mieć w wersji online, żeby mieć pod ręką jak zabraknie oryginalnych.

2. Odwiedzić kantor

i wrzucić trochę dolarów do portfela. (W Warszawie najlepsze kursy oferuje chyba kantor na Kredytowej albo w Intraco, prawda?)

3. Posprzątać po sobie w pracy.

Pozamykać, przekazać tematy i przynieść ciacho dla koleżanek/ kolegów z korpo aby mnie słodko wspominali ;)

4. Fryzjer, kosmetyczka

Trzeba się ogarnąć przed wyjazdem i przede wszystkim przyciemnić kolor włosów. Blondynki wzbudzają większe zainteresowanie w krajach do których się wybieram więc aby nie zwracać na siebie uwagi wracam do bycia brunetką.

5. Wymyślić co jeszcze mogę zabrać w podróż dla bezpieczeństwa?

Gaz pieprzowy? Scyzoryk? Niestety nic z tych rzeczy nie mogę spakować do bagażu podręcznego więc skończy się na tym, że wezmę gwizdek i będę się modlić żeby moje gwizdy wystraszyły kogo trzeba. Bójcie się bandziory!

6. Wpisać w telefon dane kontaktowe do ambasad.

7. Odwiedzić lekarzy.

Dentystę, internistę, zrobić potrzebne badania, szczepionki, sprawdzić swój stan zdrowia i upewnić się, że jestem zdrowa jak ryba i mogę lecieć w świat!

8. Sprzedać / spakować / pożyczyć resztę swoich rzeczy.

Wiele osób mnie pyta jak to jest „sprzedać wszystko co masz”. Nie do końca tak jest, że wyprzedałam absolutnie wszystko i nic mi nie zostało. Sprzedałam bardzo dużo rzeczy ale tylko te którym przydzieliłam etykietkę „to nie jest mi teraz potrzebne, obejdę się bez nich”. Myślę, że w każdym domu jest masa przedmiotów którym można by dać taką etykietkę. Smutno było z niektórymi z nich się rozstać ale trzeba pamiętać, że to tylko dobra materialne a nie część nas. Jak sprzedać dobytek? Ja zrobiłam to przy odrobinie zabawy. Ale o tym napiszę w jednym z kolejnych wpisów :)

Napisałam wyżej "pożyczyć resztę rzeczy” - może to być niejasne więc wyjaśnię. Moje przyjaciółki już nie mogą się doczekać aż wpuszczę je do szafy z ciuchami i powiem, że mogą się częstować ;) (Słoneczka pamiętajcie, że ja Wam pożyczam te ciuchy i na każdym jest napisane ‘wróć do mnie’ po powrocie z podróży).

9. Ucałować wszystkich przed wyjazdem.

Spędzić czas z rodziną, nacieszyć się przyjaciółmi, wypić piwo ze znajomymi i mocno wszystkich wyściskać!

10. Przeprowadzić (kolejne) próbne pakowanie

i zmieścić wszystko w 7 kg plecak. Wygląda to tak, że pomału rezygnuję z większości rzeczy, które miałam w planie zabrać i próbuje domknąć plecak. Na tą chwilę przypomina to „mission impossible” ale walczę dalej. Wish me luck :)

update: Spakowałam się! :) Chcesz zobaczyć jak mi poszło? KLIKNIJ TUTAJ

O czymś zapomniałam? Coś powinnam dodać do check listy?
Jeśli Twoim zdaniem coś jeszcze powinnam zapisać na żółtej karteczce to napisz w komentarzu. Z góry dzięki za pomoc!

UDOSTĘPNIJ

Facebook
Twitter
Google+
Drukuj

Martina Zawadzka, lovelajf.pl

Autorka wpisu

Trener Rozwoju Osobistego, Coach, bloger, minimalistka z pasją do podróżowania. Ulubiony kierunek podróży to Azja. Zakochała się w niej podczas podróży dookoła świata, którą zrealizowała w pojedynkę. Kiedy nie podróżuje, biega i pije zieloną herbatę. Nieustająca poszukiwaczka inspiracji i dzieląca się nią z czytelnikami.

Najnowsze wpisy

Zobacz co u mnie słychać

Copyright lovelajf.pl